українська російська англійська
Уряд пропонує внести зміни в низку законодавчих актів для реалізації закону про всеукраїнський референдум
21.02.2013 | 14:44
Прес-служба Міністерства юстиції

Для практичної реалізації Закону України «Про всеукраїнський референдум» Кабінет Міністрів пропонує внести зміни в низку чинних законодавчих актів. Відповідні зміни, які розробляло Міністерство юстиції, найближчим часом буде внесено до Верховної Ради України. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович.

За словам Міністра, урядовим законопроектом, який був схвалений Кабінетом Міністрів на засіданні 20 лютого 2013 року, пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України, законів України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про Центральну виборчу комісію», «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», «Про засади державної мовної політики» з метою узгодження їх із Законом України «Про всеукраїнський референдум».

Так, пропонуються зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України з метою визначення неправомірних дій в процесі організації та проведення всеукраїнського референдуму, які слід вважати відповідно адміністративним проступком та злочином.

Пропонується також внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України з метою надання права офіційним спостерігачам ініціативної групи з проведення референдуму оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність комісій з референдуму та членів цих комісій.

Крім того, запропоновані урядовим законопроектом зміни до закону «Про Центральну виборчу комісію» спрямовані на узгодження його положень із Законом України «Про всеукраїнський референдум» у частині повноважень Центральної виборчої комісії щодо організації підготовки і проведення всеукраїнського референдуму.

Зміни до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» зумовлені необхідністю врегулювання питань організаційного характеру у випадку одночасного проведення всеукраїнського референдуму та місцевих виборів.

версія для друку