українська російська англійська
Європарламентарі підтримали поправки до угоди про спрощення візового режиму між Україною та ЄС
22.02.2013 | 11:04
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Комітет Європейського парламенту з громадянських свобод в четвер 21 лютого підтримав поправки до угоди про спрощення візового режиму між Україною та ЄС. За даними прес-служби Європейського Парламенту, за таке рішення було віддано 39 голосів, проти - 3, утрималися -6.

Зміни покликані полегшити видачу короткострокових віз. Доповнена угода спрощує вимоги до документів для більш широкої категорії заявників, у тому числі представників організацій громадянського суспільства, журналістів, осіб, що беруть участь в міжнародних виставках, конференціях і семінарах тощо.

Також передбачено скасування консульського збору у розмірі 70 євро для вказаних категорій осіб. Окрім цього, уточнюються положення, що стосуються тривалості багаторазових віз. Ті громадяни, які матимуть біометричні паспорти, користуватимуться перевагами.

Для укладення угоди необхідна згода Європейського Парламенту. Рішення може бути прийняте в березні або квітні. Угода набуде чинності в перший день другого місяця після того, як останній учасник ратифікує її і повідомить про це іншу сторону.

Варто зазначити, що за період 2009-2011 рр. число віз, виданих українцям для поїздок до ЄС, зросло на 33,8%. Значна частина з них - багаторазові візи.

 

версія для друку