українська російська англійська
Аграрії забезпечені добривами на 90%
23.02.2013 | 11:08
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Уперше за роки незалежності українські аграрії на початок посівної кампанії забезпечені мінеральними добривами на 90% до потреби. Так, на сьогодні сільгоспвиробники вже накопичили 859 тисяч тонн поживних речовин міндобрив, що на 23% більше проти аналогічного періоду минулого року. У низці областей до весняної посівної необхідну кількість добрив вже повністю накопичено.

Цьогоріч в Україні вперше за роки незалежності на початок посівної кампанії вже сформовано 90% запасів необхідних мінеральних добрив. Зокрема, наразі аграрії накопичили 859 тисяч тонн поживних речовин міндобрив, що на 23% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. У тому числі вже закуплено 92% азотних добрив, тобто 614 тисяч тонн.

«На сьогодні такі області, як Запорізька, Полтавська, Тернопільська та Харківська  повністю забезпечені розрахованими до потреби мінеральними добривами. І це є вагомим результатом на період початку весняно-польових робіт, що, своєю чергою, сприятиме підвищенню врожайності», − зазначив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

Він додав, що найбільше планують внести добрив на один гектар аграрії Тернопільщини – 76 кілограмів, Івано-Франківщини – 74 кілограма, та Житомирщини – 62 кілограма.

Нагадаємо, що станом на сьогодні із близько 8 мільйонів гектарів сходів озимих зернових у доброму та задовільному стані знаходяться 7,2 мільйона (91,5%), в слабкому та зрідженому – 0,7 мільйона (8,5%).

версія для друку