українська російська англійська
Уряд зробив три кроки по "дорожній карті" до асоціації з ЄС
22.02.2013 | 11:34
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд України зробив три важливі кроки для забезпечення підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Це стосується удосконалення виборчого законодавства, роботи з лібералізації візового режиму, поліпшення інвестиційного та бізнес-клімату.

Так, з урахуванням рекомендацій ОБСЄ щодо парламентських виборів у 2012 році розроблено план першочергових заходів з удосконалення виборчого законодавства. Серед іншого, цей план передбачає підготовку пропозицій з нормативного забезпечення вільної діяльності засобів масової інформації у період виборів.

Другим кроком є продовження роботи по реалізації Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України. Зокрема, на цьому тижні в Парламент направлений законопроект про попередження дискримінації, а Президенту України - Стратегія інтеграції в українське суспільство ромів.

Також Президент України подав на ратифікацію зміни до Угоди з ЄС про спрощення оформлення віз, прийняття яких дозволить розширити перелік категорій українських громадян, які зможуть скористатися спрощеною процедурою при оформленні віз до країн-членів ЄС. Зараз все залежить від Верховної Ради України, де на розгляді знаходяться 8 законопроектів, які вимагають першочергового розгляду в рамках забезпечення переходу до другої (імплементаційної) фази Плану.

Системна робота над поліпшенням інвестиційного та бізнес-клімату в Україні, зниженням адміністративних та регуляторних бар'єрів є третім кроком на шляху до асоціації з ЄС.

З урахуванням пропозицій Європейської Бізнес Асоціації Уряд реалізує план заходів щодо сприяння діяльності іноземних інвесторів, схвалений Урядом у грудні минулого року. Ці питання будуть обговорюватися сторонами в рамках неформального діалогу з питань бізнес-клімату. Відповідний Меморандум планується підписати на саміті «Україна - ЄС».

Довірі з боку інвесторів буде також сприяти відновлення програми stand-by з МВФ, а також рішення ЄС про надання Україні макрофінансової допомоги в сумі 610 млн. євро.

версія для друку