українська російська англійська
Мінінфраструктури разом з підприємствами галузі готується до створення Адміністрації морських портів
22.02.2013 | 12:23
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Мінінфраструктури продовжує слідувати курсом чіткого та неухильного виконання вимог Закону України «Про морські порти України», втілення у життя закладених у ньому реформ. З метою якісної організації роботи та взаємодії, досягнення повного порозуміння у питаннях проведення реорганізації державних підприємств морського транспорту та створення Адміністрації морських портів України 20 лютого 2013 року відомство зібрало у своїх стінах керівників та провідних фахівців двадцяти підприємств галузі (18 морських портів, а також ДП «Дельта-лоцман», Керченської паромної переправи), лідерів їх профспілкових організацій.

Як зазначив заступник Міністра інфраструктури Дмитро Демидович, відкриваючи розширену нараду: «У рамках Закону перед нами стоїть завдання створити Адміністрацію морських портів України. Відтак ми з вами повинні успішно розпочати, провести та завершити реорганізацію державних підприємств. Передбачені Законом зміни дають можливість здійснити корінну модернізацію українського портового господарства відповідно до кращих світових та європейських стандартів. Це може бути зроблено тільки в умовах реально діючого державно-приватного партнерства, залучення стратегічних, відповідальних інвесторів та реалізації масштабних інвестиційних проектів. Тому мета нашої сьогоднішньої зустрічі – визначитися, як нам спільно працювати, обговорити ті завдання та терміни їх виконання, які перед нами стоять, а вони достатньо жорсткі – адже 14 червня 2013 року, коли відповідно до вимог Закону Адміністрація має запрацювати на повну силу, не за горами».

Дмитро Демидович поінформував присутніх про вже проведену Мінінфраструктури роботу щодо забезпечення якісної реорганізації підприємств галузі, та про усі заплановані етапи цього досить трудомісткого процесу, ті завдання, які стоятимуть перед Міністерством, керівниками та трудовими колективами держпідприємств, профспілками на кожному з них.

Зокрема, як зазначив заступник Міністра інфраструктури, наразі відомством вже підготовлено відповідний проект розпорядження Уряду про реорганізацію державних підприємств морського транспорту, який у встановленому законодавством порядку проходить погодження у інших державних органах. Після його погодження усіма причетними відомствами, проект буде наданий на опрацювання до Кабінету Міністрів України. Саме схвалення Урядом відповідного розпорядження і стане відправною точкою у роботі над реорганізацією підприємств галузі та створення Адміністрації морських портів України.

«Зокрема, на підставі розпорядження Уряду про реорганізацію державних підприємств морського транспорту Мінінфраструктури будуть видані власні накази про реорганізацію підприємств. При цьому до складу таких комісій окрім безпосередньо фахівців портів обов’язково будуть включені і представники профспілкових організацій», – розповів директор Департаменту державної політики у галузі морського та річкового транспорту Мінінфраструктури Володимир Севрюков та зауважив, що у наказах відомства буде повністю деталізовано етапність та терміни проведення тих чи інших заходів на підприємствах. На підставі цих наказів Мінінфраструктури кожне підприємство повинно буде вже безпосередньо у себе на місці належним чином організувати відповідну роботу, прийняти необхідні внутрішні накази, управлінські рішення.

При цьому враховуючи складність та масштабність роботи, яку необхідно провести за досить короткий строк, заступник Міністра інфраструктури наголосив на важливості підтримання постійного контакту та діалогу для спільного оперативного вирішення будь-яких труднощів та питань, що виникатимуть у процесі реорганізації. Дмитро Демидович зазначив, що фахівці відомства будуть на постійному зв’язку та готові надати усю можливу допомогу.

Водночас, за його словами, важливим у досягненні успіху також залишається не лише діалог у рамках вирішення поточних питань роботи над реформами, але і підтримання постійного зв’язку, взаємодія з трудовими колективами підприємств, профспілковими організаціями, тримання їх «у курсі» усіх справ, роз’яснення тих чи інших дій, налагодження спільної роботи. «Окрім технічних дій, для якісного виконання яких потрібне просто бажання та кропітка робота, важливою є підтримка та допомога трудового колективу підприємств, профспілкових організацій. Лише спільними зусиллями, тільки з профспілковими лідерами та трудовими колективами можна досягти успіху», – сказав заступник Міністра та закликав керівництво підприємств галузі посилити взаємодію з трудовими колективами.

«Я наполягаю на тому, щоб кожен начальник порту підтримував тісний контакт, діалог з трудовим колективом, чітко роз’яснюючи ті процеси, які відбуваються на підприємстві, доводив до людей чітке розуміння того, що відбувається. Колектив має бути поінформований з усіх питань, що стосуються порту, його успіхів та проблем, заходів, які вживаються для їх вирішення, – наголосив Дмитро Демидович. – Лише коли кожен працівник незалежно від віку та посади буде чітко усвідомлювати курс, у якому рухається галузь, причини та значення тих чи інших заходів для його підприємства, тільки у цьому випадку ми знайдемо необхідну нам підтримку та допомогу». Зі свого боку Мінінфраструктури також готове та відкрите для постійного діалогу, обговорення усіх питань «за круглим столом».

Наостанок Дмитро Демидович зауважив: «Ми знаходимося з вами на вирішальному етапі реформи. Ми з вами або йдемо вперед, або стоїмо на місці, а відтак втрачаємо вантажопотоки». За його словами, наразі середня сума річного чистого прибутку портів не може покрити потреби галузі у модернізації. «За попередніми оцінками, інвестиції, що потребує галузь в гідротехніку, наземну інфраструктуру, створення штучних земельних ділянок, тощо складають близько  25 млрд. грн. І ці гроші нам потрібні не через 100 років, а вже сьогодні. Тому до розвитку термінальних потужностей має долучитися приватний інвестор – а це і стабільний вантажопотік, отже - робота та заробітна плата для портовиків», – зауважив він.

версія для друку