українська російська англійська
У МОНмолодьспорту обговорили питання щодо законодавчого статусу ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації
22.02.2013 | 14:43
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

21 лютого 2013 року під головуванням Першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євгена Суліми відбулося засідання круглого столу «Про законодавчий статус вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації».

У засіданні взяли участь представники вищих навчальних закладів І-ІІ та ІІІ-ІV рівнів акредитації, Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, представники Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації» та міжнародних організацій, зокрема, Національного Темпус-офісу в Україні.

Євген Суліма зазначив, що необхідно обговорити законодавчий статус вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації. «Багато з тих, хто тут присутній, бере участь у міжнародних програмах і вивчали питання статусу коледжів за кордоном», – сказав він.

Перший заступник Міністра наголосив, що «сьогодні, коли обговорюється питання подальшого розвитку вищої освіти в Україні, хотілося б дізнатися від вас бачення того, яким чином Міністерство освіти і науки, молоді та спорту повинно реагувати на пропозиції щодо врегулювання питання з технікумами та коледжами відповідно до системи, яка існує в світі; чи відстоювати систему, яка склалася в Україні…».

Учасники круглого столу погодилися, що законодавче забезпечення підготовки середньої ланки фахівців для галузей економіки нашої держави потребує вдосконалення. Зокрема, під час засідання зазначено, що учні після закінчення 9-го класу загальноосвітніх навчальних закладів не можуть одразу здобувати вищу освіту, вступаючи до коледжів, які на цей час є вищими навчальними закладами І-ІІ р.а.

Також вони поділилися своїм думками щодо покращення роботи ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації та наголосили на тому, що в Україні назріло питання створення закону про професійну освіту, у якому б унормовувалася діяльність коледжів, технікумів та професійно-технічних навчальних закладів.

Підбиваючи підсумки засідання, Євген Суліма наголосив, що коледжам і технікумам потрібно визначитися, де їх місце в системі освіти України, які функції у них повинні бути. Він також наголосив, що, перш за все, зараз необхідно більше співпрацювати з роботодавцями для забезпечення випускників робочими місцями в реальному секторі економіки.

Перший заступник Міністра дав доручення сформувати робочу групу з підготовки законопроекту про професійну освіту, який враховуватиме кращий вітчизняний та зарубіжний досвід.

 

версія для друку