українська російська англійська
Промисловість, орієнтована на внутрішній ринок, продемонструвала високі темпи зростання
22.02.2013 | 16:50
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Економічна ситуація в Україні прогнозована, попри деякі поспішні висновки окремих експертів. У цілому за підсумками січня позитивних змін більше, ніж негативних.

Так, у січні 2013 року обсяг виробництва сільськогосподарської продукції зріс на 5,6% (проти зростання на 0,5% у січні 2012 року). Зважаючи на сезонний характер виробництва рослинницької продукції, у січні валова продукція сільського господарства формувалась виключно за рахунок виробництва продукції тваринництва. Високі темпи зростання у сільському господарстві були забезпечені в основному завдяки діяльності сільськогосподарських підприємств, обсяги виробництва у яких зросли на 10,6% (2,2% у січні 2012 року). У господарствах населення обсяг виробництва зріс на 1,2%.

Галуззю, яка на початку 2013 року продовжувала демонструвати високі темпи зростання, залишається роздрібна торгівля, обсяги обороту якої у січні нинішнього року зросли на 14,2%, тоді як у січні 2012 року - 13,8%.

Також варто відзначити, що завдяки збалансованості попиту і пропозиції  у січні нинішнього року продовжувала утримуватись низька цінова динаміка на кінцеву продукцію на споживчому ринку. Відтак, ціни зросли лише на 0,2%,  (як і у січні 2012 року).

Необхідно відзначити, що стабільність на валютному ринку та зростання заощаджень населення виступили антиінфляційним  чинником. Обсяг депозитів фізичних осіб (за оперативними даними НБУ) на 1 лютого 2013 р. збільшився лише  порівняно з початком року на 2,4 відсотка.

Слід відзначити, що у січні 2013 року суттєво зменшилось падіння у промисловості. Зокрема, якщо у грудні минулого року падіння становило 7,6% (до грудня 2011), то у січні 2013 року падіння скоротилось більш, як вполовину – до 3,2% (до січня 2012 року). Це може бути індикатором поступового затухання рецесійних тенденцій. Так, триває падіння у експортоорієнтованих виробництвах (у зв’язку із збереженням складної ситуації на зовнішніх ринках), разом з тим внутрішньоорієнтовані виробництва продемонстрували високі темпи зростання. 

 

версія для друку