українська російська англійська
Прем'єр-міністр Микола Азаров привітав захисників Вітчизни
22.02.2013 | 17:30
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр України Микола Азаров напередодні Дня захисника Вітчизни привітав ветеранів, військовослужбовців, учасників бойових дій, ліцеїстів.

Урочистості відбулись у Центральному будинку офіцерів ЗСУ.

«Я хочу привітати вас зі святом – Днем захисника Вітчизни. Це завжди для нас велике свято, це привід звернутися до витоків, до патріотизму і традицій захищати свою Батьківщину. Це привід зустрічатися з ветеранами та привід подумати, яка у нас армія і якою вона має бути», - сказав Глава Уряду.

Він наголосив, що Україна перебуває на стадії реформування Збройних сил, головним завданням якого є створення високопрофесійної мобільної армії, яка зможе захистити державу.

«Україна – позаблокова держава, і ми нікому не погрожуємо. У нас немає територіальних претензій до жодної країни світу і тим не менш ми повинні зробити все, щоб наші Збройні сили могли захистити розбудову нашої країни. І вони такими і будуть», - сказав Микола Азаров.

Прем’єр-міністр нагородив активістів ветеранського руху державними нагородами.

Глава Уряду оглянув експозицію Національного військово-історичного музею України та поспілкувався з ветеранами Великої Вітчизняної війни, представниками військово-патріотичних клубів.

Довідково

Уряд, реалізуючи соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича, проводить послідовну роботу щодо соціального захисту ветеранів, вдів та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.  З 1 січня 2012 р. на 25% підвищено розміри пенсій інвалідам війни.

Починаючи з 1 липня 2012 р. розпочато поетапне підвищення пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Основні розміри пенсій військовослужбовців підвищено на 11%. З 1 вересня розмір такого підвищення збільшився до 23%, а з 1 січня 2013 р. - до 35%.

Пенсії підвищено понад 580 тис. колишніх військовослужбовців.

З 1 січня 2013 р. інвалідам війни ІІ і ІІІ груп та учасникам бойових дій, яким виповнилося 85 років і більше, розмір підвищення до пенсії встановлено у розмірі, передбаченому для інвалідів війни І групи.

Середні розміри пенсій з січня 2013 року порівняно до січня 2011 року зросли у інвалідів війни І групи на 69%;  інвалідів війни ІІ групи – на 52%; інвалідів війни ІІІ групи – на 40%; учасників бойових дій - на 42%.

 

версія для друку