українська російська англійська
В Україні цьогоріч на 2,2% планують наростити поголів'я свиней
25.02.2013 | 11:50
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

В Україні починає поступово відроджуватися галузь свинарства. Так, закріпивши зростання поголів’я свиней у минулому році, цьогоріч прогнозується наростити його ще на 2,2%.  Таким чином, вітчизняні сільгоспвиробники починають реалізовувати високий виробничий та експортний потенціал цієї галузі тваринництва. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

Минулого року в Україні вдалося наростити поголів’я свиней. І вже на початок 2013 року в усіх категоріях господарств нараховувалося поголів'я 7,52 мільйонів голів свиней, що на 142,6 тисячі більше порівняно з аналогічним періодом 2012 року. Оскільки основне зростання спостерігалося на сільгосппідприємствах, то цьогоріч держава стимулюватиме нарощення поголів’я свиней у господарствах населення.

«Вітчизняне свинарство залишається галуззю з високим виробничим та експортним потенціалом. Тому на сьогодні важливим питанням є нарощення поголів’я свиней. У минулому році нам вдалося збільшити показники. І цьогоріч ми прогнозуємо, що поголів’я свиней в усіх категоріях господарств зросте ще на 2,2% до 7,68 мільйона голів», - зазначив Міністр агарної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

Зокрема, відповідно до прогнозів, на 2,4% зросте поголів’я свиней на сільгосппідприємствах і до кінця року становитиме 3,63 мільйонів. А в господарствах населення нараховуватиметься 4,05 мільйона голів, що на 2% більше, ніж у 2012 році.

Слід також нагадати, що Мінагрополітики працює над проектом, згідно з яким фермерським господарствам будуть надаватися у лізинг ангари та поголів'я свиней, що дасть змогу господарям утримувати 150-200 голів свиней та отримувати достойні доходи.

 

 

версія для друку