українська російська англійська
У Києві пройшла ювілейна міжнародна конференція з питань інтелектуальної власності
25.02.2013 | 18:36
Прес-служба Державної служби інтелектуальної власності

21-23 лютого 2013 року в Києві проходила XX Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання інтелектуальної власності». Організаторами заходу виступили Державна служба інтелектуальної власності України, Всесвітня організація інтелектуальної власності та Державне підприємство «Український інститут промислової власності».

Відкриваючи конференцію, Голова Державної служби Микола Ковіня зазначив, що сьогодні Державна служба прагне запровадити якісно новий рівень державного управління у сфері інтелектуальної власності, заснованого на застосуванні практичного підходу до використання інтелектуальних досягнень в інноваційному процесі. Ставиться мета створити у сфері інтелектуальної власності сприятливе правове поле для бізнесу та підприємництва. Великий обсяг роботи, що ведеться зараз, спрямовано на тісну співпрацю з європейськими та міжнародними патентними закладами.

«В сфері нашої постійної уваги - вдосконалення національного законодавства. Наразі група досвідчених фахівців працює над удосконаленням Цивільного кодексу України та приведенням його статей у відповідність до міжнародних норм у галузі інтелектуальної власності. Ведеться активна робота з упровадження безпаперових технологій у процесі взаємодії правовласника з державними органами. У 2013 році систему, що забезпечує цей процес, буде введено в промислову експлуатацію. До досягнень минулого року варто віднести реєстрацію в Україні 100-тисячного патенту на винахід та 75-тисячного патенту на корисну модель, а також отримання ДП «УІПВ» сертифікату ISO 9001», - зазначив Микола Ковіня.

Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джон Ф. Теффт, виступаючи перед учасниками конференції, відзначив, що сьогодні в умовах жорсткої конкуренції на світовому ринку, рушіями економіки є лише інновації. Однак права на інтелектуальний продукт мають бути захищені.

«Ми бачимо позитивні зрушення, прогрес у напрямі захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності з боку держави, але є й негативні моменти. Зокрема, до них належать використання нелегального програмного забезпечення, неузгодженість дій учасників процесу зборів авторських винагород, а також піратське розповсюдження контенту. США висловлюють неспокій з цього приводу не лише тому, що наші компанії втрачають гроші. Ми зацікавлені в модернізованій, демократичній Україні, для якої захист прав інтелектуальної власності є ключовим процесом», - зазначив Джон Ф. Теффт.

Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання інтелектуальної власності» зібрала майже 300 учасників, серед яких фахівці з України, Польщі, Білорусі, США, Молдови, Китаю, Грузії, Російської Федерації, Казахстану та інших країн.

У рамках конференції обговорювалися питання розвитку законодавства у сфері інтелектуальної власності, сучасні проблеми й перспективи розвитку правової охорони та захисту авторського права та суміжних прав в Україні, захист прав інтелектуальної власності в адміністративному порядку Апеляційною палатою Державної служби, теорія та практика захисту прав інтелектуальної власності в судовому порядку.

Особливу увагу учасників конференції викликав спеціалізований семінар ВОІВ, присвячений вирішенню міжнародних комерційних спорів, який провела юридичний радник Центру ВОІВ з арбітражу та посередництва Дж. Шалнау.

«За роки незалежності України погляди на роль інтелектуальної власності в житті суспільства кардинально змінилися. Сьогодні ні в кого не викликає заперечення теза про те, що основою економіки майбутнього є інтелектуальний продукт. Наша конференція зібрала багатьох професіоналів сфери ІВ, і їхні конструктивні пропозиції, думки, досвід, оцінки діяльності у цій перспективній сфері дуже важливі для нашої подальшої роботи», - підсумував роботу конференції Голова Державної служби Микола Ковіня.

 

 

версія для друку