українська російська англійська
Мінекономрозвитку та Єврокомісія "Торгівля" підписали домовленість щодо діалогу з питань бізнес-клімату
26.02.2013 | 10:21
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

У рамках проведення Саміту Україна – Європейський Союз (м. Брюссель, 25.02.2013 р.) в Будинку Ради ЄС “Justus Lipsius” було підписано Адміністративну домовленість між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Генеральним директоратом Європейської Комісії “Торгівля” щодо неформального діалогу з питань бізнес-клімату. З української сторони документ підписав Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов, з боку Єврокомісії домовленості підписано Генеральним директором ГД ЄК “Торгівля” Жаном-Люком Демарті.

Метою неформального діалогу є сприяння підвищенню двостороннього товарообігу та ефективне вирішення питань у сфері торгівлі та інвестицій, що мають взаємний інтерес, шляхом своєчасного обміну інформацією між органами державної влади та у тісній співпраці з представниками бізнесу.

Адміністративною домовленістю закріплюються наміри сторін щодо обміну інформацією, попереднього інформування щодо заходів у сфері торгівлі та інвестицій, проведення роботи, спрямованої на усунення бар’єрів у цій сфері, застосування нових підходів для поліпшення торговельних та інвестиційних відносин. Документ укладено терміном на п’ять років із можливістю автоматичного продовження його чинності.

Під час підписання Міністр економічного розвитку і торгівлі зазначив, що Уряд України розглядає діалог з Європейським Союзом як дієвий інструмент покращення інвестиційного іміджу нашої країни.

«Поліпшення інвестиційного клімату визначено в якості одного з головних пріоритетів Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки. При цьому  найбільше значення повинні мати системні заходи, пов'язані зі створенням сприятливих умов для ведення бізнесу, - сказав Ігор Прасолов. - Особисто переконаний, що Діалог сприятиме зміцненню довіри між представниками бізнесу в Україні та ЄС і усуне негативні стереотипи щодо бізнес-клімату в Україні».

Міністр висловив переконання, що це має стати вагомим сигналом діловим колам України та ЄС щодо нових можливостей для зростання бізнес активності в умовах імплементації та функціонування поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

 

версія для друку