українська російська англійська
Одеська ОДА: Обсяг освоєних капітальних інвестицій за 2012 рік перевищив 13,2 млрд. грн.
26.02.2013 | 10:58
Одеська ОДА

Підсумки розвитку Одеської області за минулий рік свідчать про позитивні процеси у сфері інвестування, підприємницької діяльності, споживчого ринку та послуг, на ринку праці.

Як повідомив під час засідання колегії голова Одеської обласної державної адміністрації Едуард Матвійчук, обсяги прямих іноземних інвестицій, які надійшли до економіки області, на початок 2013 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросли  на 33,5 відсотка.

Впродовж минулого року в економіку області було вкладено майже 410 млн.  дол. США прямих іноземних інвестицій, що складає чверть від загального обсягу з початку інвестування. Обсяг освоєних капітальних інвестицій за 2012 рік перевищив 13,2  млрд. грн.

Керівник області наголосив, що завдяки активному зростанню капітальних інвестицій до основного капіталу в Одеській області відбувається модернізація виробництва: «Збільшується ріст інвестицій в основний капітал. Всі розуміють, що це означає. Це означає, що у нас відбувається модернізація виробництва, і темпи зростання за цим показником у нас 133%. Ми теж одні з лідерів у країні за цим показником», - зазначив Едуард Матвійчук.

Він підкреслив, що серед основних тенденцій соціально-економічного розвитку за минулий рік можна виділити утворення нових робочих місць. Так, протягом минулого року в Одеській області було утворено 52,7 тисяч нових робочих місць, що на 61,4% більше ніж скорочено. А рівень зареєстрованого безробіття в регіоні є одним з найнижчих в Україні. При цьому на Одещині спостерігається стабільне зростання рівня заробітної плати. Так, середньомісячна заробітна плата у порівнянні з січнем-груднем 2011 року в Одеській області підвищилася на 13,1%, реальна заробітна плата – на 13%.

Гарні показники Одещина демонструє в сфері торгівлі. Так, з початку року ціни на споживчі товари та послуги знизилися на 0,6%, в тому числі на продукти харчування на 2,4%. У той же час обсяги обороту роздрібної торгівлі протягом минулого року зросли на 17,8%.

 

 

версія для друку