українська російська англійська
В Україні збільшився випуск книжкової продукції
26.02.2013 | 11:37
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

У 2012 році показники книговидання в Україні значно зросли. Про це йшлося на засіданні колегії Держкомтелерадіо України 25 лютого.

Учасники засідання зазначили, що у книговидавничій сфері з’явилась тенденція до збільшення випуску книг і брошур як за назвами, так і за тиражами - на 14% і 31% відповідно, а також питомої ваги україномовної продукції. Випуск останньої зріс на 5,2%.

Загалом у 2012 році побачили світ понад 26 тисяч назв книг і брошур накладом понад 61 мільйон примірників. Це становить 1,35 книги на кожного жителя України. Таким чином, вітчизняний видавничий ринок поступово наближується до європейських стандартів, адже робота в цьому напрямі триватиме і надалі.

На думку членів колегії, одним із дієвих важелів стимулювання видавничої справи в Україні є реалізація бюджетної програми «Українська книга». До переліку книжкових видань, передбачених до випуску за програмою у минулому році, включено 241 видання 85 видавництв та видавничих організацій, загальним тиражем 571,6 тис. примірників. Серед них – книги для дітей та юнацтва, твори класиків української, зарубіжної літератури (в перекладі українською мовою), науково-популярні, довідкові та інформаційні видання, а також видання мовами національних меншин. Частина із них призначена для людей із вадами зору і надрукована шрифтом Брайля. Ці книги поповнили виставковий фонд держави, презентували Україну на міжнародних книжкових форумах, конкурсах тощо.

У той же час, в країні і досі продовжує домінувати іноземна книжкова продукція. Саме тому, наголосили члени колегії, варто надавати додаткові преференції для вітчизняних книговидавців, напрацювати і запустити механізм надання пільг та державного протекціонізму українській друкованій продукції.

З цією метою Держкомтелерадіо розробив Концепцію Державної цільової національно-культурної програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції та читання на 2014 - 2018 роки. Учасники засідання висловили сподівання, що за підтримки Уряду, народних депутатів та громадськості Концепція буде схвалена вже у поточному році і таким чином з’явиться реальний інструмент, за допомогою якого книговидавнича справа зможе піднятись на якісно новий рівень. Йдеться також про розроблення відповідної державної цільової програми – у разі прийняття Концепції.

 

 

 

версія для друку