українська російська англійська
За 2012 рік органи державної влади отримали 43 тисячі запитів на публічну інформацію
26.02.2013 | 11:50
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Держкомтелерадіо сприяє створенню всіх умов для виконання органами державної влади Закону України «Про доступ до публічної інформації». Комітет виконав свої зобов’язання, пов’язані із створенням нормативно-правової бази для його реалізації.

Зокрема, як зазначили учасники засідання колегії Держкомтелерадіо, підбиваючи підсумки роботи Комітету в 2012 році, до парламенту внесено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про інформацію» (у новій редакції) та Закону України «Про доступ до публічної інформації». Його ухвалення дозволить привести законодавчі акти України у відповідність із зазначеними законами.

Окрім того, у всіх органах державної влади створені відповідні структурні підрозділи, які забезпечують доступ до публічної інформації. Минулого року до них надійшло 43 тисячі запитів на інформацію, з них 3400 – запити від засобів масової інформації, решта – від громадян. 93% запитів були опрацьовані протягом 5 днів, переважну більшість з них задоволено.

Як зазначила колегія, за рік Держкомтелерадіо отримав 57 запитів на інформацію, 9 з яких – від мас-медіа. Всі запити задоволено. Водночас, Комітет проводив роз’яснювальну роботу щодо механізму забезпечення права громадян на доступ до публічної інформації. За цією інформацією звернулося 53 запитувача.

Наразі в Комітеті створено систему обліку публічної інформації, де містяться відомості про понад 1400 документів. Її, як і решта повідомлень про діяльність відомства – оприлюднено на офіційному веб-сайті.

Для підвищення поінформованості державних службовців та громадськості щодо нових можливостей забезпечення права на інформацію, Держкомтелерадіо України взяв участь у підготовці книг «Доступ до публічної інформації: найчастіші запитання та відповіді» та «Методичні рекомендації щодо практичного впровадження Закону України «Про доступ до публічної інформації».

 

 

версія для друку