українська російська англійська
Юрій Бойко: Уряд працює над збільшенням внутрішнього виробництва і зменшенням імпорту енергоресурсів
26.02.2013 | 15:21
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

26 лютого 2013 р. Віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко взяв участь у відкритті 4-ї щорічної міжнародної конференції «Український енергетичний форум», організованої Інститутом Адама Сміта.

ZG5M4420.jpgУ своєму виступі Віце-прем’єр-міністр України наголосив, що Україна має амбітні плани досягти енергетичної незалежності у наступному десятилітті і має чітке бачення кроків, які необхідно зробити на цьому шляху.  При цьому Юрій Бойко акцентував, що Україну, як і інші країни, слід розглядати як невід’ємні частини глобалізованого світу, в якому прихід нових технологій є однією з основних тенденцій в енергетиці.

«Світ став розуміти, що традиційна енергетика повинна отримати нові технічні рішення, нові технології. Вони повинні приходити в нову енергетику, змінювати її, робити чистішою, надійнішою, безпечнішою, особливо якщо говорити про ядерну галузь. Нові тенденції та дослідження в ядерній галузі дають менші, безпечніші реактори.

Другий дуже важливий момент для України – вугільна галузь. Основний напрямок розвитку у вугільній галузі - це здешевлення видобутку вугілля. Нам потрібні нові технічні рішення, щоб вугілля було дешевшим. У цьому контексті важливим є і залучення інвестицій», - сказав Юрій Бойко.

Віце-прем’єр-міністр України також зазначив, що газовий ринок, який розвивається в Європі, є шляхом до дешевшого газу і кращих економічних умов для промисловості. Це особливо важливо для України, яка поки отримує газ з Росії за надзвичайно невигідним контрактом, що призводить до низької конкурентоспроможності економіки держави.

Юрій Бойко заявив, що в контексті світових тенденцій Україна планує зменшувати обсяги імпорту енергоносіїв та збільшувати їх власний видобуток та виробництво, включно з альтернативними та відновлювальними джерелами.

«Яке місце України на наступне десятиліття у глобальній енергетиці, у глобальному світі? Перш за все ми збільшуємо внутрішнє виробництво, ми маємо бути енергетично незалежними. На сьогодні ми досягли гарних результатів у цих галузях – ядерній, газовій, вугільній, щоб збільшувати внутрішнє виробництво і зменшувати поступово імпорт енергоресурсів і будемо так рухатися далі», - сказав він.

При цьому Віце-прем’єр-міністр України висловив впевненість, що вже наступного десятиліття Україна досягне енергетичної незалежності.

«Ми маємо амбітні плани, чітко розуміємо ситуацію і бачимо кроки, які необхідно зробити. Щоб реалізувати ці плани нам потрібна підтримка міжнародної спільноти, приватних інвесторів та парламенту - для вдосконалення законодавства. Я впевнений, що із зростанням інтересу до нашої країни, із зростанням економіки ми вирішимо ці питання і станемо енергетично незалежними в наступному десятилітті, як визначив Президент України Віктор Янукович. Уряд над цим працює», - сказав Юрій Бойко.

Віце-прем’єр-міністр України зазначив, що сьогоднішня конференція є дуже важливою і вона демонструє, що все більше інвесторів проявляють інтерес до української енергетики.

У роботі «Українського енергетичного форуму» беруть участь представники українських міністерств і відомств, державних та приватних енергетичних компаній, провідні українські й іноземні експерти в енергетичній сфері.

У програмі 4-ї щорічної конференції Інституту Адама Сміта «Український енергетичний форум» – розгляд питань щодо ключових пріоритетів національної енергетичної стратегії України та шляхів її реалізації, обговорення енергетичного сектору в глобальному контексті, обговорення питань пов’язаних з видобутком нетрадиційного газу в Україні та низки інших питань, що стосуються стану та перспектив розвитку паливно-енергетичного комплексу України.

 

версія для друку