українська російська англійська
Без України європейський проект буде незавершеним, - МЗС Німеччини
26.02.2013 | 16:32
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ

У рамках офіційного візиту до ФРН Міністр закордонних справ України Леонід Кожара провів переговори зі своїм німецьким колегою Гідо Вестервелле.

Під час зустрічі, що пройшла у дружній та конструктивній атмосфері, головна увага була приділена питанням європейської інтеграції України, зокрема перспективі підписання Угоди про асоціацію у рамках саміту Східного партнерства у Вільнюсі.

Міністр Л.Кожара детально поінформував німецького колегу про підсумки саміту Україна-ЄС у Брюсселі й висловив сподівання, що його результати нададуть нових імпульсів для активізації зусиль як українською, так і європейською сторонами з метою забезпечення підписання зазначеного документа.

Г.Вестервелле підкреслив зацікавленість Берліна у підписанні Угоди про асоціацію, зазначивши, що без України європейський проект буде незавершеним. Керівник німецького зовнішньополітичного відомства підкреслив, що на основі Угоди про асоціацію Україна і ЄС будуть зближуватись політично, економічно і суспільно.

Сторони констатували взаємний інтерес у поглибленні українсько-німецьких двосторонніх відносин, у т.ч. активізації політичного діалогу. Леонід Кожара підкреслив, що українська сторона надає важливого значення взаємодії з Німеччиною, що є визначальним для євроінтеграційного поступу нашої держави, а також сприяє вирішенню питань європейської безпеки. Німецький Міністр висловив сподівання, що Україна послідовно  продовжить курс всебічних реформ й запевнив про готовність ФРН надавати підтримку Уряду України на цьому шляху. Обидва міністри наголосили на важливості здійснення подальших кроків з метою лібералізації візового режиму для громадян України.

Сторони відзначили спільність позицій у питаннях регіональної політики. Гідо Вестервелле привітав головування України в ОБСЄ і підтвердив готовність Німеччини співпрацювати з нашою країною з питань порядку денного ОБСЄ, особливо наголосивши на важливості врегулювання Придністровського конфлікту.

 

 

 

версія для друку