українська російська англійська
Держінвестпроект та Федерація канадських муніципалітетів впроваджують програму Місцевий економічний розвиток міст України
26.02.2013 | 17:08
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

Держінвестпроект України та Федерація канадських муніципалітетів на виконання меморандуму про взаєморозуміння провели дводенний навчальний семінар: «Практична реалізація інвестиційної політики: підходи, методологія, інструменти» за участю канадських експертів.

У рамках семінару перед представниками центрів регіонального розвитку Держінвестпроекту виступив міжнародний експерт з питань залучення інвестицій Джордж Вудс (George Woods) консультант «FIP Associates» (Канада).

Він розповів про шляхи створення конкурентного інвестиційного клімату, розробку і реалізацію довгострокових інвестиційних стратегій. Зробив акцент на потребах інвесторів, і на тому, на що розраховують і які умови шукають інвестори в інших країнах та регіонах. З доповідями та актуальними повідомленнями  виступили інші представники Канадсько-української програми та Держінвестпроекту.

Під час семінару відбулось обговорення методів активного пошуку та обслуговування існуючих інвесторів, узагальнення українського та міжнародного досвіду, вивчення кращих практик та рекомендацій.

Відповідно до підписаного меморандуму, який становить собою додаткову угоду, укладену у відповідності до Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України і Урядом Канади стосовно канадської програми співробітництва, підписаного в м. Оттаві 24 жовтня 1994 року. Документом передбачено конкретний робочий план заходів на центральному і регіональному рівнях.

Серед іншого, заплановано низку заходів, зокрема підготовку та проведення міжвідомчих форумів у Дніпропетровській та Львівській областях з обговорення актуальних питань місцевого економічного розвитку, проведення дослідження та формування аналітичної записки щодо кращих практик залучення інвестицій, сприяння в реалізації місцевих ініціатив територіальних громад тощо.

 

Довідково:

Проведення заходу відбулось у рамках Канадсько-української програми «Місцевий економічний розвиток міст України» (МЕРМ). Проект МЕРМ реалізується на національному рівні у партнерстві з Центральними органами виконавчої влади України та Асоціацією міст України (АМУ). На регіональному та місцевому рівнях проект надає технічну допомогу і сприяє покращенню стану місцевої економіки в вибраних містах Львівської та Дніпропетровської областей. Проект ставить за мету надати підтримку у вдосконаленні планування і надання послуг, які сприяють економічному зростанню територіальних громад, регіонів та розвитку всіх партнерів проекту МЕРМ.

У заході взяли участь: Джордж Вудс (George Woods) Консультант «FIP Associates» (Канада); Ілля Шевляк, заступник голови Держінвестпроекту; Василь Федюк, директор департаменту інвестиційної політики та регіонального розвитку Держінвестпроекту; Олександр Кучеренко, директор Проекту МЕРМ; Олег Войтович, спеціаліст з МЕР, Проекту МЕРМ, а також керівники регіональних центрів з інвестицій та розвитку Держінвестпроекту.

 

версія для друку