українська російська англійська
У Рівному відкрито новий перинатальний центр
26.02.2013 | 18:31
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

26 лютого 2012 р. у місті Рівне відбулося відкриття нового обласного перинатального центру. Це дев’ятий медичний заклад, який був створений Держінвестпроектом у рамках національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» (протягом двох років введено в експлуатацію перинатальні центри у Кіровограді, Донецьку, Харкові, Житомирі, Дніпропетровську, Києві, Полтаві та АР Крим).

«За даними ЮНІСЕФ – агентства ООН у справах дітей, смертність немовлят у світі за минулий рік зменшилася на 40%. Україна зробила свій внесок у цей показник, адже за 2012 рік завдяки перинатальним центрам, відкритих в рамках національного проекту «Нове життя», було врятовано понад чотири тисячі дитячих життів. До кінця 2013 року буде відкрито ще 2 центри - у Хмельницькій та Луганській областях», – зазначив Голова Держінвестпроекту Владислав Каськів на церемонії відкриття перинатального центру, в якій взяла участь Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова.

Медичний заклад оснащений новітньою технікою і розрахований на 123 місця. Приміщення колишньої обласної лікарні реконструювали та добудували ще один поверх. Крім того, звели новий п’ятиповерховий корпус. Завдяки цьому в закладі з’явилися три нові відділення.

Протягом 2013-2014 років буде створено перинатальні центри у Запорізькій, Луганській, Хмельницькій, Тернопільській, Волинській, Чернівецькій, Київській, Черкаській, Львівській, Херсонській областях та другий такий центр у Києві.

Завдання національного проекту, який один із перших в Україні реалізується на засадах державно-приватного партнерства, - впродовж 4-х років переобладнати й створити нові сучасні перинатальні центри ІІІ рівня у кожній з 27 областей України та забезпечити сучасну підготовку кадрів у них. Загалом, система регіоналізації перинатальної допомоги спрямована на те, щоб кожна жінка та її дитина отримали медичну допомогу в тих обсягах, яких вони потребують.

 

Довідково

 

Національний проект "Нове життя" реалізує Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами. Проект отримав статус «Національного проекту» 25 серпня 2010 року на засіданні Комітету з економічних реформ проекту «Нове життя - нова якість охорони материнства та дитинства». Національний проект «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» запроваджений з ініціативи Президента України Віктора Януковича і реалізується під контролем Глави держави заради досягнення Цілей розвитку Тисячоліття, озвучених Президентом України на Саміті ООН 2010 року: покращення демографічної ситуації в Україні, зниження материнської, малюкової захворюваності, інвалідності та смертності шляхом підвищення рівня якості та доступності висококваліфікованої медичної допомоги матерям і дітям.

версія для друку