українська російська англійська
Представники МВС та ФБР США обговорили перспективи подальшого співробітництва
27.02.2013 | 18:17
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

У МВС відбулася зустріч першого заступника Міністра Сергія Черних із заступником помічника директора відділу міжнародного співробітництва ФБР США Брайаном Маккалеєм. Мета зустрічі – обговорення сучасного стану двостороннього співробітництва та подальших шляхів його розвитку у правоохоронній сфері.

На зустрічі були також присутні начальник Головного управління боротьби з організованою злочинністю МВС України Станіслав Рогозін, керівник Робочого апарату Укрбюро Інтерполу МВС України Василь Неволя та заступник начальника Управління міжнародних зв’язків МВС України Олексій Ілляшенко.

Співпраця правоохоронних органів України та Сполучених Штатів Америки регламентована Меморандумом про взаєморозуміння між Урядами обох держав щодо допомоги з правоохоронних питань, який був підписаний ще у 2002 році. Відповідно до положень Меморандуму в Україні створено програмно-технічну інфраструктуру для забезпечення оперативно-розшукової діяльності підрозділів Міністерства. Крім того, проведено навчальні тренінги з підготовки фахівців у сфері внутрішньої безпеки та боротьби з корупцією.

«Наша співпраця дала можливість вдосконалити проведення експертиз цифрових доказів та аналізу ДНК у кримінальних справах; роботу підрозділів з питання розслідування злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми та покращити захист потерпілих і свідків у цих кримінальних справах, - зазначив перший заступник Міністра. – Окремо хотілось би відмітити проекти щодо вдосконалення системи професійної підготовки ОВС та підвищення кваліфікації працівників із зв’язків з громадськістю для формування позитивного іміджу працівника міліції».

Перший заступник Міністра наголосив також на тому, що Міністерство внутрішніх справ України готове й надалі тісно співпрацювати із американськими колегами, вживати всіх необхідних заходів для вчасного та повноцінного реагування на звернення Американської сторони, у межах свої компетенції.

Сергій Черних розповів іноземним колегам про те, що нині МВС перебуває в процесі значних перетворень. Зокрема, це стосується прийняття нового Кримінально-процесуального Кодексу України. «Робота правоохоронних органів направлена на побудову нової системи, яка б відповідала світовим стандартам. Важливо, щоб функціонування міліції було наповнене соціально-сервісним змістом, а не каральним», - підкреслив перший заступник керівника правоохоронного відомства.

Сергій Черних висловив подяку від імені керівника відомства та членів колегії Уряду Сполучених Штатів Америки за можливість брати участь в різних проектах щодо боротьби зі злочинністю та за досвід, який українські правоохоронці можуть перейняти у експертів високого професійного рівня.

Представник ФБР США звернув увагу присутніх на те, що обидві держави близькі партнери і в майбутньому співпраця між країнами стане ще тіснішою та більш плідною. «Ми зацікавлені у спільних дослідженнях. Двостороння співпраця допоможе нам досягти поставлених цілей», - зазначив Брайан Маккалей.

Між колегами правоохоронних відомств розпочався жвавий діалог, під час якого присутні обмінялися думками та пропозиціями, що посприяють у зміцненні подальшої співпраці.

 

версія для друку