українська російська англійська
Ірина Акімова: Наш пріоритет - охорона материнства і дитинства
27.02.2013 | 17:19
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Потужний обласний перинатальний центр на Рівненщині відкрили у рамках Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства», ініційованого Президентом України Віктором Януковичем. Медзаклад такого рівня став дев’ятим у державі й першим у Західній Україні. 

У відкритті перинатального центру взяли участь Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова, перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Качур, голова облдержадміністрації Василь Берташ, голова обласної ради Юрій Кічатий.

За словами Першого заступника Глави Адміністрації Президента України Ірини Акімової, завдяки реалізації Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства» вдається вирішувати проблему материнської та малюкової смертності. Якщо у 2009 році Україна за цим показником була серед країн-лідерів, то нині цю статистику вдалося суттєво змінити на краще. Тепер за рівнем материнської та малюкової смертності держава – серед аутсайдерів. Загалом у перинатальні центри, які відкрили за останні два роки, з держбюджету інвестували 415 мільйонів гривень, підсумувала Ірина Акімова.

«Перинатальний центр у Рівному – це ще один крок до материнства та виходжування маловагових дітей. Адже охорона материнства і дитинства є важливою невід'ємною складовою державної політики, з огляду на значимість народження здорових дітей – потенціалу майбутнього кожної держави. Питання охорони здоров’я матерів і дітей – є національним пріоритетом України», - зазначив перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Качур.

На зведення цього стратегічного для Рівненщини об’єкта залучали бюджетне фінансування (державний бюджет – 61 мільйон гривень, обласний – 16 мільйонів гривень), спонсорські кошти (майже 5 мільйонів гривень). Існуюче приміщення реконструювали і зробили на поверх вищим, а також звели новий корпус. Завдяки цьому вдалося розмістити три нові відділення, яких донині не було через брак площі. Також створили потужну медичну базу, що відповідає європейським стандартам.

Отож, відтепер Рівненська область має медичний заклад європейського рівня. У новому перинатальному центрі, обладнаному найсучаснішою апаратурою, працюватимуть за методами, які практикують у кращих світових клініках. І завдяки цьому більше немовлят отримали шанс народитися і рости здоровими.

Довідково

З метою запобігання поширенню дитячої та материнської смертності в Україні діє ініційований Президентом України Національний Проект «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства», на впровадження якого держава виділила близько 360 млн. грн. Проект передбачає реорганізацію системи надання медичної допомоги вагітним і новонародженим і відкриття регіональної мережі спеціалізованих перинатальних центрів.

Відповідно до Проекту, перинатальні центри матимуть рівневу систему надання медичної допомоги:

первинний – обстеження вагітних без суттєвої патології у жіночій консультації чи сімейного лікаря;

вторинний – у разі виникнення ускладнень жінка буде направлена до міжрайонного перинатального центру;

третинний – надання медичної допомоги в обласних спеціалізованих перинатальних центрах або державному перинатальному центрі, функції якого виконуватиме Інститут педіатрії, акушерства та гінекології України.

 

 

 

версія для друку