українська російська англійська
У МОЗ обговорили стратегію впровадження Україно-Швейцарської Програми "Здоров'я матері та дитини" на 2013 рік
28.02.2013 | 10:11
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Міністерство охорони здоров’я України та Швейцарська конфедерація провели засідання Наглядової Ради з питань співпраці в межах реалізації Україно–Швейцарської програми «Здоров’я матері і дитини», що спрямована на покращення перинатальної допомоги та оптимізацію підходів щодо надання медичних послуг вагітним жінкам та новонародженим першого року життя в Україні.

У широкому обговоренні взяли участь Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Качур, начальник Управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Альона Терещенко, керівник Україно-Швейцарської Програми «Здоров'я матері та дитини» Мартін Рааб та директор Швейцарського бюро розвитку та співробітництва в Україні Гуідо Белтрані. До перемовин долучилися також заступники начальників управлінь охорони здоров’я обласних державних адміністрацій Вінницької, Волинської, Івано-Франківської областей та заступник Міністра охорони здоров’я АР Крим – представники регіонів, що є пілотними в рамках реалізації Програми «Здоров’я матері та дитини».

«Використання міжнародних європейських підходів «безпечна вагітність та пологи», сучасних ефективних та економічно доступних методів перинатального спостереження і допомоги, на яких ґрунтується Україно-Швейцарська Програма «Здоров’я матері та дитини», є важливими чинниками, що сприяють виконанню поставлених нами пріоритетних завдань: зниження на період до 2015 р. на смертності дітей віком до 5 років, на ¾ — материнської смертності, а також забезпечення широкого доступу до отримання медичної допомоги у сфері репродуктивного здоров’я в Україні», - наголосив під час прес-конференції за результатами засідання Наглядової Ради Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Качур.

Він нагадав, що для підвищення доступності медичної допомоги матерям та дітям в Україні, під патронатом Президента України з 2011 року в Україні діє також Національний проект «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства», в рамках якого у столиці та обласних центрах держави відкриваються високоспеціалізовані перинатальні центри саме для надання медичної допомоги вагітним та новонародженим. Протягом 2012 року в Україні відкрито 8 перинатальних центрів ІІІ рівня, у 2013 році уже відкритий обласний перинатальний центр у м. Рівне, ще протягом року до Проекту долучаться Івано-Франківська, Львівська, Київська, Черкаська, Чернівецька, Херсонська області та м. Київ.

Упродовж зустрічі було розглянуто багато питань, пов’язаних із впровадженням в Україні за підтримки Швейцарської Конфедерації проектів технічної допомоги, зокрема закупівлі та поставок до медустанов України у 2013 році сучасного медичного обладнання. Так, в грудні 2012 року Швейцарська Конфедерація придбала та встановила медичне устаткування в 42 партнерських медичних закладах в 4 регіонах України на загальну суму 1 млн 600 тис. CHF (близько 13 374 353 грн). Серед 22 найменувань унікальної медичної апаратури Програма придбала для лікарень Волинської, Івано-Франківської, Вінницької областей та АР Крим такі необхідні для забезпечення здоров'я матері та дитини пристрої, як апарати УЗД, штучної вентиляції легенів для новонароджених і немовлят з функцією СДППТ (СРАР), інкубатори та реанімаційні столики для новонароджених, портативні рентген-апарати, кардіотокографи та ін.

«За 15 років співпраці в Україні для забезпечення здоров’я вагітних та новонароджених Програмою «Здоров’я матері та дитини» було виділено більше 21 млн. швейцарських франків, - зазначив Директор Швейцарського Бюро співробітництва Гуідо Бельтрані. – Скажу більше, україно-швейцарські проекти показали себе настільки успішними, що минулого року до бюджету Програми було додатково виділено 1 млн. 600 тис. швейцарських франків на закупівлю медичного обладнання», - додав Гуідо Бельтрані.

Керівник Україно-Швейцарскої Програми «Здоров'я матері та дитини» Мартін Рааб підкреслив, що при плануванні кожної фази Програми враховуються нагальні потреби служби охорони материнства та дитинства, а при втіленні використовується комплексний підхід до вирішення проблем. «Сьогодні в Україні Програма працює в декількох напрямках: навчання для клінічних фахівців, впровадження сучасних підходів до організації системи охорони здоров’я, використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій».

Також у низці провідних напрямків Україно-Швейцарської співпраці у 2013 році – запровадження і втілення електронного перинатального реєстру, який дозволить вчасно відслідковувати жінок з високим патологічним ризиком та координувати роботу з надання їм першочергової медичної допомоги. Про це повідомила начальник Управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Альона Терещенко. Також, за її словами, у цьому році продовжиться проведення галузевих та комунікаційних тренінгів з лікарями. Зокрема, уже в березні цього року у Києві відбудеться Міжнародна конференція за участі понад 200 практикуючих фахівців з усіх регіонів України з питань виходжування глибоконедоношених дітей у світлі міжнародного досвіду та українських реалій.

 

Довідково

Україно-Швейцарська Програма «Здоров’я матері та дитини» впроваджується за підтримки Швейцарської Конфедерації Швейцарським Інститутом Охорони Здоров’я та Тропічної Медицини та затверджена наказом МОЗ України від 8 листопада 2011 року.

Програма діє у Вінницькій, Волинській, Івано-Франківській областях, а також в АР Крим. Вибір медичних установ для допомоги був обумовлений результатами аналізу, проведеного незалежними експертами з урахуванням клінічних свідчень, місцерозташуванням та матеріально-технічним забезпеченням кожного медичного закладу, а також з урахуванням отриманих заявок від самих установ.

Дізнайтеся більше про діяльність Україно-Швейцарської Програми «Здоров’я матері та дитини» на сайті www.mch.org.ua .

версія для друку