українська російська англійська
Потенціал України буде представлено на традиційній міжнародній виставці в турецькому Ізмірі
28.02.2013 | 11:31
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Турецька Республіка є одним з найважливіших торговельних партнерів України. На цьому наголосив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Олександр Пінський у ході зустрічі з Послом Турецької Республіки в Україні Мехметом Самсаром, що відбулася 27 лютого.

«Розвиток українсько-турецького співробітництва у торговельно-економічній та інвестиційній сферах є визначальним фактором розвитку стратегічного партнерства між нашими країнами. Україна розглядає Туреччину як одного з ключових торговельних партнерів. За обсягами експорту українських товарів Турецька Республіка у 2012 році посіла друге місце після Росії.  Позитивне сальдо для України - 1,73 млрд. дол. США», - акцентував заступник Міністра.

У свою чергу Посол Турецької Республіки зазначив, що й Туреччина завжди вважала Україну своїм стратегічним партнером. Мехмет Самсар пригадав, що у 2010 році був підписаний  важливий для розвитку плідної двосторонньої співпраці документ – Договір про стратегічне партнерство, головна мета якого – забезпечення вільного просування товарів. Посол Туреччини наголосив, що в обох країн величезні перспективи у галузі туризму та розвитку рекреаційних зон.

Також було відзначено, що одним із механізмів торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва є традиційне представлення України на Ізмірському міжнародному ярмарку. Національна експозиція України тут організовується протягом 11 років, в рамках роботи виставки традиційно проводиться українсько-турецький бізнес-форум за участю представників ділових кіл України та Туреччини.

«У 2013 році ми також плануємо представити економічний та промисловий потенціал України на Ізмірському ярмарку та сподіваємося на підтримку Туреччини», - сказав Олександр Пінський.

 

Довідково

За 2012 рік обіг торгівлі товарів і послуг збільшився на 8,3% і склав 6 млрд. 150 млн. дол. США, що на 469,5 млн. дол. США більше, ніж у 2011 році.

 

 

версія для друку