українська російська англійська
На Херсонщині оновлюють зрошувальні системи
28.02.2013 | 12:29
Херсонська ОДА

Із 7 млн гривень, виділених з державного бюджету на реконструкцію обладнання зрошувальних систем, більше 2,5 мільйона гривень обласне управління водних ресурсів направляє на заміну старих напірних трубопроводів у Бериславському районі.

Херсонщина перебуває у зоні ризикованого землеробства. За інформацією фахівців, за останні 2 десятиліття ситуація стала ще гіршою - на 2 з половиною градуса виросла середньорічна температура. Як наслідок, вести сільське господарство у посушливих районах - важче. Бериславщина завжди була активним прихильником зрошення. У свій час в районі поливалося майже 22 тисячі гектарів земель. Нині ці цифри суттєво зменшилися - із 14 тисяч гектарів, на яких залишилися зрошувальні конструкції, використовується лише третина. У найближчі кілька років в Бериславському районі планують відновити ще близько 6 тисяч гектарів зрошення.

Сільгосптоваровиробники, які орендують земельні ділянки, вкладають власні кошти для відновлення зрошувальної системи. Зокрема, ремонтують напірні башти, канали та внутрішньогосподарські мережі. До модернізації зрошувальних систем на Херсонщині долучилася держава. У нинішньому році на реконструкцію обладнання з бюджету виділено сім мільйонів гривень. З них 2 мільйони 600 тисяч обласне управління водних ресурсів направляє на Бериславщину.

Цільовим призначенням кошти підуть на заміну старих, ще радянських часів, напірних трубопроводів. Нові труби діаметром 600 міліметрів зашиють у пластик, аби вони менше ржавіли. Після оновлення трубопроводів, зрошення повернеться на півтори тисячі гектарів полів.

Наразі в області поливається 285 тисяч гектарів земель. У планах - повернутися до колишніх обсягів поливу - говорить голова облдержадміністрації Микола Костяк: «Завдання - вийти на ту контрольну цифру 426 тисяч, щоб все-таки відновити зрошувальні землі, ті, які були в найкращі часи».

Значні сподівання Херсонщина покладає на задекларовані плани Уряду стосовно відновлення зрошення в південному регіоні України. Під час телевізійного проекту «Діалог з країною» Президент України Віктор Янукович підтвердив, що держава обов'язково підтримає програму відновлення поливних систем.

 

версія для друку