українська російська англійська
На Дніпропетровщині 25-27 квітня відбудеться Конференція Асамблеї Європейських регіонів
28.02.2013 | 12:38
Дніпропетровська ОДА

25-27 квітня 2013 року на Дніпропетровщині відбудеться Конференція Асамблеї Європейських регіонів (АЄР) з питань співробітництва у рамках «Східного партнерства» ЄС. Конференція збере керівників регіонів країн Євросоюзу та країн «Східного партнерства». Наразі розпочинається підготовка до Конференції – засідання організаційного комітету відбудеться вже наступного тижня. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков під час засідання колегії. У засіданні колегії взяли участь Міністр регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник,  голова облради Євген Удод, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, голови міст та районів області.

У засіданнях комітетів АЄР з питань економічного та регіонального розвитку, міжнародного співробітництва, освіти, культури та молоді візьмуть участь близько 100 керівників країн ЄС та країн «Східного партнерства» (України, Росії, Білорусії, Молдови, Азербайджану, Вірменії, Грузії).

«Дніпропетровщина вже давно зарекомендувала себе, як надійного партнера, активного учасника міжнародного роуд-шоу. Ця конференція дозволить Дніпропетровському регіону ще більше розширити коло іноземних партнерів, залучити інвесторів, підтвердити свій імідж гравця на міжнародній арені», - підкреслив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков.

Він також зазначив, що конференція стане продуктивним майданчиком для прийняття конкретних рішень у реалізації спільних проектів з європейськими регіонами.

Повноправним членом Асамблеї Європейських регіонів – найбільшої незалежної мережі регіонів у Європі – Дніпропетровська область стала у листопаді 2011 року.

На Дніпропетровщині реалізується комплексна програма з презентації інвестиційного потенціалу регіону.

Під час керівництва Дніпропетровською областю Олександром Вілкулом такі презентації відбулись на провідних інвестиційних майданчиках світу. Зокрема, в рамках масштабного роуд-шоу Дніпропетровщина представила свій інвестиційний потенціал в Американській торговельній палаті в Україні (Київ), Комітеті регіонів ЄС (Брюссель), Автсрійській торговій палаті (Відень), на найбільшій промисловій виставці «Гановері-месі» (Ганновер, ФРН). У 2012 році на Дніпропетровщині було проведено міжнародний бізнес - форум «Інвестиційна хвиля 2012» і перший, проведений за межами країн ЄС, міжнародний міжрегіональний форум співпраці в рамках «Східного партнерства ЄС».

У січні 2013 року Дніпропетровщина стала першим регіоном в Україні, якому присвятили слухання у Європарламенті в Брюсселі.

 

Довідково

Асоціація (Асамблея) Європейських Регіонів (Assembly of European Regions, AER) є найбільшою незалежною мережею регіонів у Європі. Вона об’єднує 270 регіонів з 34 країн, а також 16 міжрегіональних організацій. Заснована в 1985 році АЄР є форумом для міжрегіонального співробітництва та лобістом регіональних інтересів на європейській арені: АЄР була ключовою у створенні консультативних органів Ради Європи (Конгрес місцевої та регіональної влади) та Європейської комісії (Комітет регіонів).

Країни учасниці Асоціації: Болгарія, Бельгія, Боснія та Герцеговина, Чехія, Кіпр, Данія, Німеччина, Греція, Іспанія, Франція, Вірменія, Хорватія, Ірландія, Італія, Угорщина, Молдова, Нідерланди, Норвегія, Австрія, Польща, Португалія, Македонія, Румунія, Росія, Грузія, Швеція, Албанія, Словенія, Сербія, Фінляндія, Швейцарія, Туреччина, Україна, Великобританія.

 

 

 

версія для друку