українська російська англійська
Мін'юст позбавив ліцензії кожного восьмого арбітражного керуючого в Україні
28.02.2013 | 14:15
Прес-служба Міністерства юстиції

Протягом 2012 року Міністерство юстиції позбавило ліцензії на право провадження діяльності кожного восьмого арбітражного керуючого в країні.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, з понад 2,3 тис. осіб, які у 2012 році здійснювали в Україні діяльність арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), Мін‘юст за наслідками перевірок позбавив ліцензій 144 особи. Ще 152 ліцензії було анульовано у зв‘язку із встановленням фактів припинення підприємницької діяльності ліцензіата.

Говорячи про підсумки діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) у 2012 році, Міністр зазначив, що торік ними було припинено 5628 справ про банкрутство.

Проте, лише 15 справ або 0,2% від загальної кількості було припинено у зв’язку з виконанням плану санації та затвердженням звіту керуючого санацією боржника.  Ще 73 справи про банкрутство або 1,2% - були припинені у зв’язку із затвердженням мирової угоди.

Найбільша ж кількість - 4106 справ, припинялась у зв’язку із затвердженням звіту ліквідатора.

У цьому зв‘язку Міністр нагадав, що Міністерство юстиції зобов‘язало пройти курси підвищення кваліфікації протягом поточного та наступного року усіх арбітражних керуючих, розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів. Під час навчань мають бути освоєні питання, пов'язані з діяльністю арбітражного керуючого, які потребують постійного оновлення та удосконалення, а також тематики, необхідні для набуття професійних навичок, ефективного вирішення завдань професійної діяльності. Зокрема, розглядатимуться судова практика у справах про банкрутство, нові новели у законодавстві України, що стосуються діяльності арбітражного керуючого тощо. Згідно з наказом Мін‘юсту, арбітражні керуючі, розпорядники майна, керуючі санацією, ліквідатори будуть зобов‘язані проходити таке навчання один раз на два роки.

Міністр юстиції також повідомив, що станом на січень 2013 року в провадженні у господарських судах перебували понад 9,5 тис. справ про банкрутство суб‘єктів підприємницької діяльності, у тому числі 476 державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків.

Як відомо, Міністерство юстиції було визначено головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики з питань банкрутства Указом Президента України від 6 квітня 2011 року №395/2011. Перші рішення про видачу ліцензій на провадження господарської діяльності арбітражного керуючого були прийняті Мін’юстом наприкінці листопада 2011 року. До цього ліцензії арбітражних керуючих видавав Державний департамент з питань банкрутства.

Перші перевірки діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) Міністерство юстиції розпочало з січня 2012 року.

Раніше Міністерство юстиції також повідомляло, що протягом 2012 року ініціатором порушення більшості справ про банкрутство був Пенсійний фонд України. Зокрема, за ініціативою цього органу було порушено понад 1,5 тисячі таких справ. Ще майже півсотні справ про банкрутство було також ініційовано Державною податковою Адміністрацією України. Загалом, на Пенсійний фонд та ДПА минулого року разом припало понад 35 відсотків від усіх порушених справ про банкрутство.

23 січня 2013 року за ініціативи Міністерства юстиції було ухвалено постанову Кабінету Міністрів, яка дозволила Мін‘юсту залучати незалежні спеціалізовані організації та спеціалістів, зокрема аудиторів, які не є працівниками Мін‘юсту, при порушенні проваджень у справах про банкрутство державних підприємств, а також підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п‘ятдесят відсотків.

 

 

 

версія для друку