українська російська англійська
Зарплата медиків столичних хоспісів зросла у 1,7 раза
28.02.2013 | 15:56
Київська МДА

З ініціативи голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова, наприкінці 2012 року розмір стимулюючих надбавок медикам, що надають паліативну допомогу було суттєво збільшено. Наразі заробітна плата медичного персоналу столичних хоспісів зросла в 1,7 разів.

Очільник міськдержадміністрації зауважив, що столична влада і надалі приділятиме особливу увагу паліативній допомозі. Серед першочергових кроків – створення належних умов у закладах, де надаються медичні та соціальні послуги невиліковно хворим, забезпечення необхідними медпрепаратами та підвищення оплати праці медичним працівникам цих закладів. Із відповідними пропозиціями місто звернулося до Уряду України.

«Перш за все я хочу подякувати лікарям і медичному персоналу столичних хоспісів. Наприкінці минулого року разом з депутатами Київради ми вирішили питання оплати праці медичних працівників цих закладів, і сьогодні вона зовсім інша. Загалом догляд за важкохворими, людьми, які готуються піти з життя, – важке і актуальне питання в усьому світі. Безумовно Київ повинен мати належні умови як для дорослих, так і для дітей», – зазначив Олександр Попов.

У департаменті охорони здоров’я інформують: щорічно у столиці помирає близько 27 тисяч осіб. Від онкологічних хвороб – близько 5 тисяч хворих, більшість з яких потребують паліативної допомоги. Також висока смертність серед людей, хворих на СНІД і туберкульоз.

Зауважимо, що понад 8 тисяч осіб – прикуті до ліжка та близько 10 тисяч – пересуваються лише в межах квартири. Така статистика красномовно свідчить, що питання створення хоспісів і паліативних відділень при медичних закладах є надзвичайно важливими для столиці.

Сьогодні столичні фахівці працюють над оптимальним поєднанням медичної та соціальної допомоги людям похилого віку, пацієнтам, які потребують довготривалого догляду після інсультів та інфарктів, онкологічно та невиліковно хворим.

 

версія для друку