українська російська англійська
7 столичних парків отримають нове життя
01.03.2013 | 10:18
КИЇВСЬКА МДА

7 парків загальною площею майже 150 га реконструюють у поточному році. Про це повідомив директор КО «Київзеленбуд» Михайло Царенко під час розширеної апаратної наради КМДА, присвяченої розвитку об’єктів зеленого господарства міста.

Так, нове життя отримає парк «Молодіжний», що у Дніпровському районі. Столичні зеленбудівці реконструюють покриття паркових алей і майданчиків, вхідних груп з просп. Володимира Маяковського і вул. Марини Цветаєвої. Також буде замінено зовнішнє освітлення та відновлено амфітеатр, ротонду. Крім того, до Дня Києва парк озеленять та висадять квіти.

Реконструюють і паркову зону навколо озера «Тельбін». Минулого року тут була влаштована вхідна група з вул. Павла Тичини, здійснена реконструкція мощення алей, зовнішнього освітлення, озеленення, оновлено благоустрій бювета, влаштовано дитячий та оглядовий майданчики, пішохідні сходи і пандуси до озера і пляжної зони. У поточному році передбачено розпочати роботи з влаштування дитячого та спортивного майданчиків, реконструкції частини алеї навколо озера та влаштування двох пішохідних сходів з боку житлової забудови для можливості підходу до води. Крім того, озеро «Тельбін» буде почищено від рослинності і мулових відкладень.

Оновлять фахівці зеленого господарства столиці і паркову зону на проспекті Володимира Маяковського і площі Анкари. До Дня Києва тут планують продовжити розпочаті роботи з реконструкції пішохідних алей, зовнішнього освітлення, влаштування дитячих майданчиків для різних вікових груп. Також з перспективою створення у цій парковій зоні виставок квітів, художніх творів та скульптур її озеленять.

У поточному році будуть продовжені роботи з реконструкції парку «Кіото», що у Деснянському районі. Нагадаємо, у 2011 році у парку було закладено найдовшу за протяжністю в Європі алею сакур. До Дня Києва тут влаштують вхідну групу з вул. Кіото, дитячі майданчики та паливно-зрошувальну систему газонів і сакур, а також альпінарій і Сад каменів.

У планах комунального об’єднання «Київзеленбуд» – реконструкція паркової території на вул. Анни Ахматової, 43, що у Дарницькому районі. Мешканці прилеглих будинків беруть актину участь в роботах з озеленення цієї зони відпочинку та мають наміри ініціювати надання території статусу скверу. Цього року зеленбудіцві завершать роботи з влаштування двох дитячих і спортивного майданчиків.

До Дня Києва збираються оновити і парк Партизанської Слави в Дарницькому районі, роботи з реконструкції якого були розпочаті ще в 2004 році. Тут влаштують прогулянкову алею від стежки «Здоров’я»  до декоративної водойми, а також вхідну групу в парк від житлової забудови з вул. Тростянецької.

Також зеленбудівці реконструюють та причепурять вулиці Верхній та Нижній Вал. Зокрема, замінять асфальтне покриття алеї на мощення фігурними елементами (ФЕМ), влаштують зовнішнє освітлення, вхідні групи, поливо-зрошувальну систему, відновлять підпірну стіну, озеленять та оформлять квітами.

 

версія для друку