українська російська англійська
Узгоджено проект Державної комплексної програми реформування і розвитку ЗСУ до 2017 року
01.03.2013 | 10:52
Прес-служба Міністерства оборони

28 лютого у Києві під головуванням Міністра оборони України Павла Лебедєва відбулося розширене засідання колегії Міністерства оборони України.

У засіданні взяли участь начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Володимир Замана, заступники Міністра оборони України, народні депутати України, керівники структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України, командувачі видів та оперативних командувань Збройних Сил України, командири об’єднань, з’єднань і частин, представники Всеукраїнської профспілки працівників Збройних Сил України, інші посадові особи.

На порядок денний засідання були винесені питання щодо розгляду проекту Державної комплексної програми реформування і розвитку Збройних Сил України на період до 2017 року, підсумків виконання бюджету Міністерства оборони України у 2012 році та перспективи фінансового забезпечення у 2013 році, а також стану виконання у 2012 році Галузевої угоди між Міністерством оборони України та Центральним комітетом Всеукраїнської профспілки працівників Збройних Сил України на 2011-2013 роки.

Представляючи учасникам колегії проект Державної комплексної програми, начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Володимир Замана підкреслив, що вона розроблена на підставі положень затвердженої Президентом України Концепції реформування та розвитку Збройних Сил України на період до 2017 року.

«Передбачається докорінно реформувати Збройні Сили, впровадивши сучасні військові стандарти в усі сфери їх діяльності. Якісних і кількісних змін зазнають структура, склад і чисельність Збройних Сил, а також системи управління, комплектування, підготовки та всебічного забезпечення військ», – зазначив він.

Важливим змістом структурних змін начальник Генерального штабу назвав перехід до міжвидового принципу організаційної побудови Збройних Сил.

Генерал-полковник Володимир Замана поінформував присутніх щодо переходу Збройних Сил України до комплектування за контрактним принципом, забезпечення соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, перспективи оснащення війська озброєнням та військовою технікою тощо.

Зі співдоповідями з цього питання також виступили командувач Повітряних Сил ЗС України генерал-лейтенант Юрій Байдак та командувач Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірал Юрій Іл’їн.

Підсумовуючи дискусію, Міністр оборони України підкреслив, що сьогодні стоїть завдання вивільнити Збройні Сили від надлишкового військового майна, а також зробити оптимальною чисельність бойових частин по відношенню до підрозділів забезпечення.

Під час обговорення питання щодо виконання бюджету оборонного відомства за минулий рік та перспектив фінансового забезпечення в поточному році, глава оборонного відомства особливий наголос зробив на важливості боротьби з корупційними проявами.

«Будь-яка посадова особа, помічена в корупційних схемах, відразу усуватиметься із займаної посади на період проведення службового розслідування. У разі підтвердження фактів за результатами розслідування робитимуться дуже жорсткі висновки», – наголосив Павло Лебедєв.

Під час розгляду третього питання порядку денного Міністр оборони висловив слова вдячності присутнім представникам профспілкових органів і всім трудовим колективам Збройних Сил за розуміння і самовіддачу.

«Від нас всіх залежить, аби заплановані на поточний рік заходи відбувалися динамічно і були результативними. Передусім потрібно направити зусилля на виконання норм закону в частині забезпечення соціальних гарантій та пільг працівників. Надзвичайно важливим завданням для нас є також ліквідація заборгованості із заробітної плати», – зауважив Павло Лебедєв.

 

 

 

версія для друку