українська російська англійська
Павло Лебедєв: Реформування спрямовано на те, щоб вивільнити ЗСУ від другорядних завдань і сконцентрувати на бойовій підготовці
01.03.2013 | 11:18
Прес-служба Міністерства оборони

28 лютого 2013 року Міністр оборони України Павло Лебедєв зустрівся з представниками Ради голів громадських рад при органах виконавчої влади у Клубі Кабінету Міністрів України.

Глава оборонного відомства ознайомив представників громадськості з ходом реформування Збройних Сил України.

Він відзначив, що під час розширеного засідання Колегії Міністерства оборони України було узгоджено проект Державної програми реформування і розвитку Збройних Сил України на 2013-2017 роки.

«У квітні проект Державної програми буде передано для розгляду та затвердження до Кабінету Міністрів України», – зазначив Павло Лебедєв.

Міністр оброни України наголосив, що під час заходів реформування Збройних Сил буде приведено у відповідність кількість частин, які займаються бойовою підготовкою, і частин забезпечення.

«Сьогодні із 182 тисяч загальної чисельності Збройних Сил лише 70 тисяч – бойові підрозділи, решта – це підрозділи забезпечення. Це заклади військової освіти чисельністю 25 тисяч чоловік, з яких лише 5 тисяч – курсанти. 8 тисяч чоловік у військових комісаріатах, необхідність в яких при переході на контрактний спосіб комплектування зменшиться. Охорона баз, складів і арсеналів, де знаходяться боєприпаси, що підлягають утилізації та знищенню. Таким чином, заходи реформування спрямовані на те, щоб вивільнити Збройні Сили від другорядних завдань і сконцентрувати на бойовій підготовці, створенні боєздатної, боєготової армії», – наголосив Павло Лебедєв.

Крім того, Міністр оборони наголосив, що у ході реформування жоден працівник військового госпіталю не повинен втратити роботу за фахом. «У період реформування, зі зменшенням чисельності Збройних Сил, у військових госпіталях необхідно менше ліжко-місць для медичного забезпечення військовослужбовців. Водночас кількість військових пенсіонерів, які обслуговуються у спеціалізованих та військових медичних закладах, залишається незмінною. Для вирішення цього питання у Міністерстві оборони України створено робочу групу, якій я доручив вивчити можливість залучення до партнерства з військовими медичними закладами провідних медичних компаній, з обов’язковою умовою – зберегти обслуговування військових пенсіонерів згідно з чинним законодавством. Таким чином, в процесі реформування жоден працівник військового госпіталю не повинен втратити роботу за фахом – навпаки, в такий спосіб у сферу медичного забезпечення будуть залучені інвестиції, нові технології, зросте якість обслуговування. Це питання вирішуватиметься у взаємодії з Міністерством охорони здоров’я України», – зазначив Павло Лебедєв.

 

 

 

версія для друку