українська російська англійська
У Дніпропетровську буде створити багатофункціональний дозвільний центр
02.03.2013 | 11:40
Дніпропетровська ОДА

Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков ознайомився з роботою Дозвільного центру «Єдине вікно» Дніпропетровської міської ради, який незабаром стане філією єдиного багатофункціонального дозвільного центру Дніпропетровська. Створення єдиного дозвільного центру з розширеним спектром послуг та двома філіями – Правобережною та Лівобережною – планується завершити до кінця 2013 року.

Дозвільні центри в області почали створюватися у 2005 році. Тоді у режимі «єдиного вікна» представники різних служб (санстанції, техногенбезпеки тощо) разом з державними адміністраторами оформлювали підприємцям необхідні дозвільні документи. У 2011 році дозвільні центри було реорганізовано в адміністративно-дозвільні, що означає надання як дозвільних документів підприємцям, так і адміністративних послуг громадянам. Тобто з 2011 року до центрів підприємці звертаються за наданням дозвільних документів, що видають санстанції, техногенбезпека, газова служба тощо; а громадянам тут також надаються послуги з оформлення субсидій, отримання статусу та посвідчень (батьків та дитини з багатодітної сім’ї, учасника війни, інваліда війни, ветерана праці, дитини війни тощо), довідок про доходи, присвоєння поштової адреси нерухомого майна та ін. З 2011 року усі дозвільні документи надаються тільки державними адміністраторами.

Наразі на Дніпропетровщині функціонують 35 дозвільних центрів. В них працюють державні адміністратори, фахівці структурних підрозділів райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських рад, а також представники дозвільних органів.

У цьому році планується розширити спектр послуг цих дозвільних центрів, долучивши туди спеціалістів РАГСу та інших державних установ. Перший такий багатофункціональний центр буде створено у Дніпропетровську. Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков ознайомився з роботою Дозвільного центру «Єдине вікно» Дніпропетровської міської ради (вул. газ. Правди,42), який має стати філією єдиного багатофункціонального дозвільного центру Дніпропетровська.

«Для створення гідного сервісу у надані послуг громадянам ми вирішили розширити сферу діяльності центрів. Спочатку це буде зроблено у Дніпропетровську, а згодом поширимо цю практику в усіх містах та районах області Прозорість та ефективність – це критерії, за якими наші громадяни мають отримувати необхідні дозвільні документи та адмінпослуги», - наголосив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков.

З початку 2013 року дозвільними центрами регіону видано майже 2 тис 700 дозвільних документів, з них – понад 90% достроково.

Дозвільні центри функціонують за єдиною системою, представленою програмним продуктом «Віртуальний офіс» у рамках проекту «Відкрита влада».

«Віртуальний офіс» є єдиним інформаційним простором для взаємодії підприємців та органів влади. Він представляє собою систему веб-порталів: зовнішній (для підприємців) та внутрішній (для електронної взаємодії дозвільних центрів та дозвільних органів).

Зареєструвавшись в електронному «особистому кабінеті» на зовнішньому веб-порталі «Віртуального офісу» www.e-services.dp.gov.ua, підприємці регіону можуть отримати:

повну інформацію про всі дозвільні центри та органи області, дозвільні документи (порядок надання, регламент, перелік документів необхідних для отримання дозволу тощо);

інформацію про хід розгляду справи через електронний „особистий кабінет” та додатково через SMS (з 17 грудня 2012 року вже надіслано понад 4000 SMS-повідомлень підприємцями);

електронну консультацію уповноваженого представника дозвільного органу та державного адміністратора тощо.

Крім того, в області реалізується проект «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту», який передбачає впровадження на поштових відділеннях «єдиного вікна»  з надання адміністративних та соціальних послуг жителям області. Проект реалізується в рамках підписаного у жовтні 2012 року Меморандуму про співробітництво між Дніпропетровською облдержадміністрацією та Українським державним підприємством поштового зв`язку «Укрпошта». Наразі у містах та районах регіону вже 6 поштових відділень мають «єдине вікно».

Довідка: Дозвільний центр Дніпропетровської міської ради розташовується просп. Газети «Правда», 42 на першому та 5 поверхах.

Графік роботи Центру:

щоденно (крім вихідних) з 900 до 1800;

перерва з 1300 до 1345 (з 800 до 900 та в обідню перерву приймає черговий державний адміністратор).

На веб-сайтах: міської ради, Бізнес центру bc.dniprorada.gov.ua, Віртуального офісу електронних послуг Дніпропетровської області «Відкрита влада» e-services.dp.gov.ua розміщено інформацію щодо: порядку видачі документів дозвільного характеру, платності процедур, строків видачі, переліку документів, необхідних для отримання дозволів та погоджень, контактні телефони.

Протягом 2012 року у центрі видано понад 36,5 тис. дозвільних документів та надано більше 11 тис. адміністративних послуг.

Головний офіс центру розташовується на 5 поверсі будівлі, але для обслуговування людей з обмеженими можливостями на першому поверсі влаштовані спеціальні кабінети.

У 2013 році у центрі зареєстровано майже 2 тис. звернень, видано понад 1 тис. документів, надано 1 тис. адміністративних послуг. У 93% випадків дозвільні документи були видані достроково.

 

 

версія для друку