українська російська англійська
Костянтин Грищенко: Уряд налаштований максимально підтримувати вітчизняну ІТ-галузь
01.03.2013 | 16:47
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

1 березня ц.р. Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко провів зустріч з провідними вітчизняними компаніями у галузі інформаційно-телекомунікаційних технологій, у ході якої присутні поділилися своїм баченням перспектив розвитку галузі.

«Галузь інформаційних технологій є прикладом успішного створення силами приватного капіталу нової і конкурентоздатної на міжнародних ринках галузі економіки. В Україні зареєстровано 3292 IT-компанії, з них близько 2000 компаній працюють в галузі розробки програмної продукції», - зазначив К.Грищенко на початку зустрічі.

Віце-прем’єр наголосив, що важливим кроком для підтримки вітчизняних IT-компаній стало ухвалення у 2012 році Законів України «Про державну підтримку розвитку індустрії програмної продукції» та «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів індустрії програмної продукції». Ці кроки спрямовані на вирішення актуальних питань законодавчого врегулювання розвитку індустрії програмного забезпечення.

У ході дискусії було порушено низку таких важливих питань, як зміни українського законодавства, які б сприяли подальшому розвитку IT ринку в Україні, активізація взаємодії провідних українських компаній з вітчизняними вищими навчальними закладами та шляхи просування найперспективніших вітчизняних розробок в IT-сфері на зовнішніх ринках.

Костянтин Грищенко висловив готовність всебічно підтримувати вітчизняних виробників програмної продукції та сприяти виходу українських ІТ компаній на міжнародні ринки. «Вважаю необхідним опрацювати питання проведення потужної презентації української галузі IT на одному з міжнародних майданчиків. Я особисто братиму участь в такому заході, звичайно, разом з вами, щоб представити найбільші напрацювання в цій перспективній сфері», - заявив Віце-прем’єр-міністр України.

Окрім того, К.Грищенко закликав до тісної взаємодії IT-компаній з освітніми й науковими закладами України, підкресливши необхідність злагодженої співпраці бізнесу та освіти. «Пропоную найближчим часом запланувати та провести зустріч в одному з українських профільних інститутів, присвятивши її питанням співпраці провідних вітчизняних та іноземних IT-компаній з науковими та освітніми установами. На такий зустрічі ми могли б відверто поговорити про проблеми галузі в контексті освіти», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

Як зауважив Голова Ради з конкурентоспроможності індустрії ІКТ Ігор Лисицький, «підтримка IT-індустрії державою надасть новий поштовх галузі та забезпечить її якісне зростання».

«Хочу вас запевнити, що Уряд не стоятиме осторонь ваших проблем і налаштований максимально підтримувати вітчизняну IT-галузь», - підкреслив К.Грищенко.

 

версія для друку