українська російська англійська
На Чернігівщині вшанували пам'ять жертв Корюківської трагедії
01.03.2013 | 17:01
Чернігівська ОДА

1 березня у м. Корюківці Чернігівської області вшанували пам’ять невинно убієнних у 1943 році фашистськими окупантами майже 7 тисяч мирних жителів міста. Цей злочин став одним з найстрашніших у часи Другої світової війни в Україні та Європі.

З нагоди 70-х роковин Корюківської трагедії відбулися жалобні заходи. Цьогоріч вони проходять на загальнодержавному рівні, що стало можливим завдяки Указу Президента Віктора Януковича «Про заходи у зв’язку з 70-річчям Корюківської трагедії».

На території Меморіалу на честь героїчного опору жителів Корюківки від німецько-фашистських загарбників керівництво області, району, народні депутати України, представники духовенства, Українського інституту національної пам’яті, установ, підприємств та громадських організацій, ветерани війни, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та делегацій  із районів Чернігівщини поклали квіти та вшанували пам’ять загиблих.

В урочищі Гай, де в майбутньому постане Музейно-меморіальний  комплекс пам’яті жителів населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами, у фундамент Меморіального Хреста першої черги будівництва було закладено пам'ятну капсулу. У майбутньому Музейно-меморіальний комплекс стане символом національної пам’яті про всі спалені села України. На його створення керівництвом держави виділено 10 мільйонів гривень.

Також було проведено ритуал перепоховання останків 230-ти жертв Корюківської трагедії, які були знайдені під час проведення в місті дослідницьких робіт.

У рамках заходів відбулась презентація видань та тематичних виставок, присвячених 70-м роковинам трагедії.

 

версія для друку