українська російська англійська
В рамках програми активізації економіки ГТС України буде модернізовано
01.03.2013 | 17:18
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Газотранспортну систему України буде модернізовано в найближчі роки. Це, зокрема, передбачено Державною програмою активізації розвитку економіки  на 2013 – 2014 роки, яку було прийнято в цілому на розширеному засіданні Кабінету Міністрів України за участю Президента України Віктора Януковича 27 лютого 2013 року.

Для вирішення питань фінансування 26 лютого 2013 року відбулася зустріч Міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького з директором Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Чімяо Фаном. Під час зустрічі Едуард Ставицький  подякував Міжнародному банку реконструкції та розвитку за готовність виступати одним із найбільших інвесторів в розвиток економіки України, зокрема в паливно-енергетичний сектор. За підтримки МБРР в електроенергетиці та гідроенергетиці на сьогодні успішно реалізуються два інвестиційні проекти на загальну суму понад 600 млн. дол. США. 

У ході зустрічі наголошено, що виділення коштів Міжнародним банком реконструкції та розвитку, Європейським банком реконструкції та розвитку та Європейським інвестиційним банком на реалізацію проекту «Модернізація та реконструкція магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород» буде важливим політичним сигналом стосовно підтримки міжнародними фінансовими організаціями необхідності реконструкції газотранспортної системи України як важливого елементу забезпечення енергетичної безпеки Європи.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України готове і надалі докладати всіх зусиль для проведення реформ в нафтогазовому секторі з метою виконання взятих на себе Урядом України міжнародних зобов’язань та можливості залучення ресурсів Трастового Фонду.

Нагадаємо, вже понад три роки триває діалог з Європейською Комісією та міжнародними фінансовими організаціями (МФО) з метою виділення кредитних коштів на модернізацію газотранспортної системи України. Протягом цього періоду Уряд України послідовно виконував зобов’язання за підписаною Спільною Заявою Україна – ЄС від 23 березня 2009 року та Договором про заснування Енергетичного Співтовариства, до якого Україна приєдналась у 2010 році. Для ефективної підготовки проекту модернізації та реконструкції газотранспортної системи України та залучення кредитних коштів МФО, НАК «Нафтогаз України» залучила послуги консорціуму західних консультантів на чолі з Mott MacDonald Ltd для розробки Техніко-економічного обґрунтування модернізації газотранзитної системи та підземних сховищ газу України (ТЕО), який є необхідним документом для прийняття МФО рішення про надання кредитних ресурсів.

Результати ТЕО показали, що модернізація газотранспортної системи України є економічно вигідною та відповідає як стандартам українського законодавства, так і стандартам ЄС.

Першочерговим проектом для фінансування обрано першу чергу проекту «Модернізація та реконструкція магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород», вартість якої за попередніми оцінками становитиме 519 млн. дол., у тому числі за рахунок коштів ЄБРР та ЄІБ на паритетних умовах – 308 млн. дол., решта – за власні кошти НАК «Нафтогаз України».

Інші черги фінансування проекту «Модернізація та реконструкція магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород» (загальна вартість ‑ 1 024 млн. дол. США) планується здійснити, у тому числі, із залученням кредитних коштів МБРР.

 

версія для друку