українська російська англійська
Раїса Богатирьова: Ми налаштовані на активізацію роботи із зміцнення системи безпеки донорської крові та створення банку донорів
01.03.2013 | 18:06
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Питання зміцнення в Україні системи безпеки донорської крові та створення банку донорів крові було основним серед тих, що обговорювалися під час зустрічі Міністра охорони здоров’я України Раїси Богатирьової з Виконавчим директором Американського міжнародного альянсу охорони здоров’я (АМАОЗ) Джеймсом Смітом.

Раїса Богатирьова висловила вдячність керівнику АМАОЗ за ініціативу надати Україні допомогу зі зміцнення служби переливання крові та запевнила співрозмовника у тому, що в нашій країні високо цінують допомогу американських партнерів, у тому числі, неурядових організацій США, в реалізації важливих завдань щодо розвитку та реформування системи охорони здоров'я України.

«В особі Американського міжнародного альянсу охорони здоров’я ми маємо справу з надійним, перевіреним часом партнером,  спільно з яким ми напрацювали значний доробок у пріоритетних питаннях захисту здоров'я українців, особливо, у сфері протидії епідемії ВІЛ/СНІДу», – підкреслила Міністр.     

Сторони обговорили основні етапи та ключові напрямки співробітництва Міністерства охорони здоров’я України та Американського міжнародного альянсу охорони здоров’я у ході реалізації проекту, спрямованого на підвищення якості та інфекційної безпеки донорської крові та її компонентів, посилення запобіжних заходів проти поширення ВІЛ, гепатиту та інших інфекцій, які передаються через донорську кров, та безпеку реципієнтів

За словами керівника АМАОЗ, в основі проекту – системний, комплексний підхід: «Ми хочемо вирішити питання, як загальнонаціонального рівня, так і ті, що постають перед працівниками служб крові у їхній практичній діяльності». Це, на думку Джеймса Сміта, можна робити шляхом обміну досвідом, підвищення кваліфікації, організації просвітницької кампанії, внесення змін до навчальних програм як студентів медичних університетів, так і в рамках післядипломної освіти. Найважливішим пріоритетом проекту він назвав створення в Україні єдиного банку донорів, які здають кров на добровільній основі.         

Зі свого боку Раїса Богатирьова повідомила про те, що, виступаючи у середу на розширеному засіданні Уряду, яке проходило за участю Президента України Віктора Януковича, вона запропонувала виробити єдину державну стратегію із створення банку донорської крови. І Глава держави, акцентувала увагу Міністр, підтримав необхідність такого кроку. 

Надзвичайно важливим для зміцнення безпеки донорів, зауважила керівник МОЗу, є й те, що, згідно з новою редакцією Закону України «Про донорство крові та її компонентів» від 16 жовтня 2012 року, кров, її компоненти і препарати та відповідні консервуючі розчини підлягають обов'язковому контролю з боку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань.

Довідково

Американський міжнародний альянс охорони здоров'я (АМАОЗ) – це неурядова некомерційна організація, яку засновано найбільшими асоціаціями лікувальних та навчальних медичних закладів США. Роботу АМАОЗ побудовано в рамках серії угод про співпрацю з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) – урядовою агенцією США, що підтримує проекти у сфері економічного розвитку, сільського господарства, торгівлі, охорони здоров'я, зміцнення демократії, гуманітарної допомоги та запобігання конфліктам у багатьох країнах світу.

АМАОЗ налагоджує та підтримує діяльність професійних добровільних рівноправних партнерств між медичними закладами США, країн Центральної та Східної Європи та новими незалежними державами, що утворилися на території колишнього СРСР.

У рамках програми партнерства між Урядом США та Кабінетом Міністрів України (2011-2015 рр.) Центр контролю та профілактики захворювань США (СDС) обрав АМАОЗ для надання Україні допомоги у її зусиллях з активізації виконання заходів з підвищення безпеки донорської крові та запобіжних заходів проти поширення ВІЛ, гепатиту та інших інфекцій, які передаються через донорську кров. 

 

 

 

версія для друку