українська російська англійська
У лютому план надходжень до Пенсійного фонду було перевиконано
04.03.2013 | 10:25
Прес-служба Міністерства соціальної політики

У лютому від сплати Єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду України надійшло 13,2 млрд. грн. Про це повідомив директор Департаменту пенсійного забезпечення Міністерства соціальної політики Україна Микола Шамбір. За його словами, у лютому, так само як і у січні цього року, план надходжень до ПФУ було перевиконано.

«За оперативними даними, частка ЄСВ перерахована до Пенсійного фонду склала 13,2 млрд. грн. Це 102,5% від плану. Крім того, якщо порівнювати з лютим 2012 року, то надходження також збільшились на 8,5%. Така стала позитивна динаміка дозволяє прогнозувати, що пенсійні виплати для всіх громадян будуть вчасними та виплачуватимуться в повному обсязі», - сказав він.

Разом із тим, за словами Миколи Шамбіра, на сьогодні підприємства мають перед Пенсійним фондом заборгованість як зі сплати Єдиного соціального внеску, так і з компенсацій пільгових пенсій. І хоча це не відображається на поточних виплатах, проте заморожує кошти, що могли бути додатково використані для осучаснення та підняття пенсій.

«Сьогодні існує заборгованість перед Пенсійним фондом за сплатою Єдиного соціального внеску у розмірі майже 3 млрд. грн.: 1,6 млрд. грн. зі сплати єдиного внеску (починаючи з 2011 року) та 1,3 млрд. грн. зі сплати страхових внесків, що утворилась ще до 2011 року. Всі ці кошти, за умови сплати їх до ПФУ, стануть додатковим ресурсом при осучасненні та підвищенні пенсій, що дозволить поступово відходити від практики зрівнялівки», - сказав він.

На думку Миколи Шамбіра, кошти, які надійдуть від погашення заборгованості перед Пенсійним фондом, слід у першу чергу спрямувати на осучаснення пенсій, призначених до 2008 року.

версія для друку