українська російська англійська
На Луганщині хворих з інфарктом міокарда лікують на найсучаснішому рівні
04.03.2013 | 12:51
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Кардіологічне відділення Луганської обласної клінічної лікарні - єдине в регіоні, що забезпечує лікування хворих з інфарктом міокарда на найсучаснішому рівні.

«У новоствореному відділенні хворим, доставленим бригадами швидкої допомоги, вперше почали проводити відновлення кровотоку в артерії серця за допомогою ангіографічної установки», - підкреслив завідувач відділенням, лікар-кардіолог вищої категорії Анатолій Іванович.

Крім цього, у відділенні проводиться планова коронарографія і відновлення кровотоку методом стентування коронарних артерій у хворих зі стенокардією.

З 2012 року при важкому ураженні судин серця хворі з відділення кардіології направляються у відділення кардіохірургії ЛОКЛ для проведення коронарного шунтування. Раніше такі пацієнти направлялися для оперативного лікування в столичні кардіохірургічні центри. Кардіологічне відділення спільно з центром інтервенційної радіології працює в режимі 24 години на добу, 7 днів на тиждень.

За словами Анатолія Некраси, за рік роботи відділення значно зросла кількість обстежених і пролікованих пацієнтів. Тут працюють висококваліфіковані фахівці, що мають великий досвід роботи з лікування хворих з інфарктом міокарда.

Така затребуваність дослідження даної галузі медицини не випадкова: у всьому світі ішемічна хвороба серця є найбільш частою причиною смерті. Понад 7 мільйонів людей щорічно вмирають від ІХС, що становить 12,8% всіх смертельних випадків. Кожен шостий чоловік і кожна сьома жінка в Європі помирає від інфаркту міокарда.

Тому скорочення часу надання невідкладної допомоги хворим має вирішальне значення. «Найбільш критичним періодом гострого інфаркту міокарда є його початкова стадія, коли необхідно в найкоротші терміни відновити кровотік по судинах серця. Це дозволяє знизити смертність у таких пацієнтів в 3 рази», - розповів завідувач кардіологічним відділенням ЛОКЛ.

Досвід роботи кардіологічної служби ЛОКЛ показав, що спільна робота співробітників кардіологічного відділення, відділення інтервенційної радіології, кардіохірургії та кардіореанімації дозволяє максимально використовувати сучасні методи лікування хворих з кардіологічною патологією.

Довідково

Луганська обласна клінічна лікарня включає 33 відділення на 1030 ліжок.

Спеціалізоване кардіологічне відділення для лікування хворих з інфарктом міокарда на 30 ліжок організовано на базі Луганської обласної клінічної лікарні з 2011 року; з березня 2012 року в складі відділення розгорнута палата інтенсивної терапії на 6 чоловік.

У палаті, оснащеній дефібриляторами і електрокардіографом, медичним персоналом ведеться цілодобове спостереження післяопераційних хворих за допомогою спеціальних моніторів.

версія для друку