українська російська англійська
Мінінфраструктури рекомендує підприємствам посилити контроль за дотриманням техніки безпеки
04.03.2013 | 14:41
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Міністерство інфраструктури України рекомендує підвідомчим підприємствам, установам та організаціям посилити контроль за дотриманням працівниками технології виконання робіт, особливо у зонах підвищеної небезпеки. Про це йшлося під час засідання Комісії Міністерства інфраструктури України з питань безпеки транспорту, яке відбулося 1 березня під головуванням заступника Міністра інфраструктури – керівника апарату Володимира Корнієнка.

«Повинна діяти функція контролю. Уміння перевірити дотримання технології роботи, яку виконує працівник, - дуже важливе, адже будь-який нещасний випадок – це, як мінімум, 5-6 порушень», - зазначив Володимир Корнієнко.

Учасники засідання відзначили необхідність правильної кваліфікації та розслідування нещасних випадків на виробництві. Відтак, планується на підприємствах, підвідомчих Мінінфраструктури, переглянути систему охорони праці, передбачивши в них оцінку та управління ризиками на робочих місцях. «Треба впроваджувати систему ризиків, щоб правильно оцінювати ситуацію. Утім, це не зменшує нашої відповідальності за охорону праці, і особливо за життя людей, які прийшли на роботу», - наголосив Володимир Корнієнко.

Заступник Міністра наголосив на необхідності створення безпечних умов праці для кожного працівника підприємства. «Охорона праці – це квінтесенція стану дисципліни - технологічної і виробничої - на кожному підприємстві», - сказав Володимир Корнієнко. За його словами, потрібно приділяти ще більшу увагу навчанню інструкторів з охорони праці та безпосередньо проведенню інструктажів з безпеки. «Під час весняних, осінньо-зимових робіт, наприклад, колійники перебувають у постійній зоні ризику, під час проведення ремонту – дорожники. Тож керівникам слід подумати про проведення інструктажів, перевірок безпосередньо на місці роботи, навчання робітників тощо. І вчити треба до автоматизму, адже звичайне проведення інструктажу не страхує від нещасного випадку», - зазначив Володимир Корнієнко. Тож упродовж 2013 року на підприємствах транспортно-дорожнього комплексу та поштового зв’язку мають бути проведені спеціальні навчання з питань охорони праці та пожежної безпеки.

Також у рамках засідання Комісії усім підприємствам та організаціям, що входять до сфери управління Міністерства, доручено до 1 квітня розробити комплексні заходи, спрямовані на попередження нещасних випадків, які трапляються з причин та факторів травмувань задля створення на кожному робочому місці безпечних та нешкідливих умов праці.

Окрім навчання, Володимир Корнієнко підкреслив важливість встановлення запобіжних пристроїв під час проведення робіт на залізничних перегонах, дорожніх робіт, наявність освітлення під час робіт, що виконуються у темряві.

Також учасники Комісії вирішили встановити контроль за своєчасним проведенням попередніх та періодичних медоглядів працівників, які задіяні у роботі зі шкідливими та небезпечними умовами праці.

 

версія для друку