українська російська англійська
Держінформнауки: Сучасна медична діагностика стане більш доступною
05.03.2013 | 09:46
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

До списку заходів, які передбачені Державною програмою активізації економічного розвитку та спрямовані на розвиток власного виробництва продукції з високою доданою вартістю, Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України запропонувало додати створення технології та організацію виробництва радіонуклідів для медичної діагностики та терапії, а також розробку технології кардіомагнітної діагностики уражень серця та організацію вітчизняного виробництва сканерів на її основі.

Наразі на ринку онкодіагностичних лікарських засобів (діагностичні радіофармацевтичні препарати, тест-системи на онкомаркери) України переважають препарати імпортного виробництва. При цьому вони (в залежності від фірми постачальника) у певних випадках на 300% дорожчі за вітчизняні аналоги. Згідно з розрахунками авторів пропозиції, налагодження нашого виробництва таких засобів задовольнить потреби внутрішнього ринку – планується реалізувати продукції майже на 270 млн. грн.

Мінімальна потреба у сканерах для кардіомагнітної діагностики уражень серця - 30 апаратів. При цьому вартість сканера вітчизняного виробництва у шість разів нижча за вартість іноземного. Обсяги реалізації цієї продукції на внутрішньому ринку можуть скласти 69,5 млн. грн. Це дозволить значно скоротити імпорт сканерів за кордоном та зробити такий різновид діагностики більш доступним для наших пацієнтів.

Реалізація обох проектів забезпечить додаткове надходження до Держбюджету та державних цільових фондів - майже 70 млн. грн.

 

 

версія для друку