українська російська англійська
М.Присяжнюк: Рекордні врожаї овочів стимулюють розбудову овочесховищ
05.03.2013 | 12:08
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Упродовж останніх років овочівництво стало ефективною галуззю сільського господарства. Урожай овочів щороку збільшується. Так, у минулому році сільгоспвиробники зібрали майже 10 мільйонів тонн овочів, що на 17% більше, ніж у 2009-му. Значні обсяги врожаю і нетривалі терміни зберігання плодово-овочевої продукції примушують виробників шукати нові способи її збереження. Тому, аби зберегти такі рекордні врожаї овочів, держава активно підтримує розбудову овочесховищ. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк під час відвідання найбільшого овочесховища Європи в селі Мартусівка.

«Що стосується врожаю овочів, то він повністю задовольняє внутрішні потреби. Якщо в 2009 році врожай овочів був на рівні майже 8,5 мільйона тонн, то за три роки він збільшився на 17%, або майже до 10 мільйонів тонн. А вже за січень 2013 року сільгоспвиробники виростили 9,6 тисячі тонн овочів. Це означає, що Україна протягом останніх двох років повністю забезпечена овочами власного виробництва», − зазначив керівник відомства.

За словами Міністра, значні обсяги врожаю і нетривалі терміни зберігання плодово-овочевої продукції примушують виробників шукати нові способи її збереження. Тому, аби зберегти такі рекордні врожаї овочів, держава підтримує розбудову сучасних та високотехнологічних овочесховищ.

«Держава активно підтримує ініціативи щодо будівництва овочесховищ, зокрема, шляхом компенсації відсоткових ставок за залученими у банках кредитами та позиками для покриття витрат, пов’язаних із будівництвом сховищ для зберігання овочів. Також, відповідно до Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, передбачається спрямувати кошти та зусилля на розвиток інфраструктури аграрного ринку шляхом будівництва 16 потужних холодильників ємністю 140 тисяч тонн для зберігання плодово-ягідної продукції та винограду, що дасть змогу уникнути суттєвого сезонного коливання цін та зменшити імпорт плодово-овочевої продукції», − зауважив Микола Присяжнюк.

Для того, щоб дрібні та середні сільгоспвиробники завжди мали де зберігати врожаї та вигідно реалізовувати свою продукцію протягом усього року, Міністерство розробляє механізми, що стимулюватимуть будівництво кооперативних сховищ.

 

 

 

версія для друку