українська російська англійська
Держкомтелерадіо сприяє інформуванню громадськості щодо євроінтеграції України
05.03.2013 | 13:45
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Держкомтелерадіо України активно сприяє інформуванню громадськості про євроінтеграційні процеси України. Зокрема, державні мовники у своїх програмах повідомляють про останні новини в цій сфері, проводять інтерв’ю із відповідними експертами, політологами щодо реалізації проєвропейського курсу країни.

Так, державні ТРК висвітлювали проведення XVI-го саміту Україна-ЄС, на якому йшлося про запровадження зони вільної торгівлі, надання Україні макрофінансової допомоги, виконання українською стороною плану дій з візової лібералізації, а також обговорення питань головування України в ОБСЄ.

Перший національний акцентував увагу глядачів на останніх новинах у сфері співпраці з інституціями та державами-членами Євросоюзу щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. В ефірі Національної радіокомпанії України звучали коментарі фахівців щодо Угоди.

У свою чергу ДТРК «Всесвітня служба УТР» інформувала про залучення експертів до розробки проектів нормативно-правових актів, необхідних для визначення національного механізму  імплементації Угоди.

Регіональні телерадіокомпанії у тематичних програмах порушували питання співпраці з країнами ЄС у галузі туризму і освіти, розв’язання проблем у сфері міграції та висвітлювали хід виконання спільно з партнерами з країн ЄС програм і проектів, які реалізуються в їх регіонах.

«Укрінформ» на своєму офіційному веб-сайті на дану тематику розмістив 18 інформаційних повідомлень та 2 фотоінформації про участь української делегації у саміті, а також про реакцію різних політичних сил щодо його результатів та коментарі експертів.

Друковані видання приділяють увагу практичним питанням співробітництва із європейцями, зокрема – економічним перевагам від його налагодження.

Газета «Урядовий кур’єр» інформувала про відкриття європейського ринку для української продукції птахівництва та перспективах виходу на нього товарів вітчизняної м'ясо-молочної галузі.

На шпальтах друкованих обласних ЗМІ висвітлювалися регіональні події в контексті європейської інтеграції України. Зокрема, щодо впровадження європейських підходів до підготовки робітничих кадрів, співпрацю регіонів з партнерами із країн ЄС, у тому числі в рамках Асамблеї Європейських регіонів. Значну увагу журналісти цих видань приділяли темі залучення кредитів Європейського Банку реконструкції та розвитку для реалізації регіональних проектів.

 

 

версія для друку