українська російська англійська
Територіальні органи Держземагентства в Криму з початку року опрацювали 4 тис. заяв громадян
05.03.2013 | 14:07
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Кадастрові реєстратори територіальних органів Держземагентства у Криму (станом на 04.03.2013) опрацювали 3 861 заяву громадян. Із них: зареєстровано 2 722 земельних ділянки, видано 1 139 витягів з Державного земельного кадастру. Про це повідомив на прес-конференції голова Рескомзему Олександр Чабанов.

Він пояснив, що з початку 2013 року органи земельних ресурсів тільки реєструють земельні наділи, а права на них оформлюються у Державному реєстрі прав на нерухоме майно та їх обмежень органами юстиції.

«Фахівці обох відомств за допомогою автоматизованих захищених систем зв’язку передають один одному необхідну інформацію в електронному режимі. До цієї роботи поступово підключаються нотаріуси. Через них усі операції із землею можуть проводити ті громадяни, які оформили кадастрові номери на земельні ділянки. Таким чином, процедура значно спростилася», – розповів Олександр Чабанов.

Завдяки автоматизації процесів адміністративні послуги подешевшали майже на третину. Наприклад, якщо в 2012 році реєстрація земельної ділянки коштувала 255 гривень, то в цьому році – 184 гривні, з яких лише 65 гривень сплачується органам Держземагентства, решта – органам реєстрації майнових прав.

За словами Олександра Чабанова, в Криму реєстрацію земельних наділів найоперативніше проводять у Джанкойському, Красногвардійському, Сімферопольському та Сакському районах.

 

 

версія для друку