українська російська англійська
Київ та Вільнюс поглиблять культурно-економічну співпрацю
05.03.2013 | 15:06
КИЇВСЬКА МДА

6 липня Київ стане центром українсько-литовської рок-дружби. Ініціатором проведення сучасного музичного фестивалю за участю рок-гуртів з Вільнюса та Києва виступив Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Пятрас Вайтєкунас. Таку ідею він озвучив сьогодні під час зустрічі із головою КМДА Олександром Поповим.

«Як відомо, друге півріччя цього року Литва головуватиме  в ЄС. Ми прагнемо підкреслити наші дружні стосунки з Україною загалом та з Києвом зокрема, хочемо об’єднати два наші народи навколо спільних культурних проектів та ефективної ділової співпраці. Врешті-решт прагнемо влаштувати свято», – розповів Пятрас Вайтєкунас.

«Ми радо вітаємо усі ініціативи наших давніх друзів та партнерів, яким є і Вільнюс. Переконаний, що такі проекти припадуть до душі киянам», – відповів Олександр Попов.

Водночас Литовський дипломат запропонував встановити меморіальний знак на Замковій горі – макет Литовського замку, який вінчав головний пагорб Подолу в 14-16 століттях. Мовляв така пам’ятка була б цікавою для туристів з Європи та особливо з Литви.

Крім того, Вільнюс ініціює проведення двосторонніх економічних форумів та конференцій з тим, аби налагодити ефективну бізнес-співпрацю між двома столицями.

Олександр Попов підтримав ініціативи дипломата та дав доручення профільним департаментам відпрацювати механізми співпраці щодо кожної з них. Зі свого боку голова КМДА висловив переконання, що співпраця між двома столицями з кожним роком ставатиме більш плідною, а також передав запрошення меру Вільнюса відвідати Київ до Дня міста.

 

 

версія для друку