українська російська англійська
Голови Чернівецької ОДА та Сучавської повітової ради Румунії обговорили питання спрощеного перетину кордону
05.03.2013 | 18:11
ЧЕРНІВЕЦЬКА ОДА

5 березня відбулася зустріч голів Чернівецької обласної державної адміністрації Михайла Папієва та Чернівецької обласної ради Михайла Гайничеру з румунською делегацією на чолі з головою Сучавської повітової ради Румунії Кетеліном Іоаном Некіфором.

У ході перемовин сторони обговорили розповсюдження на Буковину проекту автомагістралі “Via Carpathia”. Михайло Папієв та Кетелін Некіфор протягом двох тижнів доручать підготувати проект спільного звернення до членів Європарламенту із чітким обгрунтуванням важливості впровадження автомагістралі “Via Carpathia” не лише для Чернівецької області України та Сучавського повіту Румунії, але й для сусідніх країн-членів Європейського Союзу. Вирішено передати це звернення до штаб-квартири ЄС. 

Делегації двох регіонів предметно обговорили питання спрощеного перетину кордону. Під час перемовин за ініціативи голови Чернівецької обласної державної адміністрації йшлось про розширення статусу Єврорегіону «Верхній Прут». «Цей проект, який був створений задля тісного економічного співробітництва та спільного вирішення проблем інфраструктури прикордонних територій, ми повинні використовувати як додаткову переговорну базу із Брюсселем», - підкреслив Михайло Папієв.

Кетелін Іоан Некіфор запропонував проведення спільного економічного форуму для підприємців Чернівецької області та Сучавського повіту. Відтак Михайло Папієв підтримав пропозицію та припустив проведення заходу, наприклад, у рамках міжнародного економічного Шумпетерівського форуму, який відбудеться у Чернівцях наступного року.

На завершення зустрічі голова Сучавської повітової ради Румунії Кетелін Іоан Некіфор вручив голові обласної державної адміністрації Михайлу Папієву та голові обласної ради Михайлу Гайничеру особисті запрошення на черговий раунд «Буковинського діалогу», який відбудеться 28-29 травня у Сучаві.

 

версія для друку