українська російська англійська
Цьогоріч у Херсонській області краплинне зрошення впровадять на площі понад 30 тис. га
05.03.2013 | 18:54
Херсонська ОДА

Питанню запровадження систем краплинного зрошення в Україні приділяється значна увага. Тому, враховуючи його важливість у Херсонській області на базі Інституту зрошуваного землеробства НААН України відбувся міжнародний науково-практичний семінар з питань використання краплинного зрошення в умовах південного степу України, участь у якому взяв заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Михайло Мельник.

«Зрошення в умовах південного степу  - це гарантія отримання високопродуктивних, стабільних і екологічно чистих врожаїв сільськогосподарських культур», - акцентував Михайло Мельник.

Він також зазначив, що у 2012 році краплинного зрошення в області було 26,5 тис. га, або 50% від загальнодержавного показника та підкреслив, що у 2013 році планується впровадити системи краплинного зрошення на площі понад 30 тис. га.

«Що стосується темпів приросту традиційного зрошення, то в поточному році передбачається мінімальний показник приросту 3-4 тис. га, а максимальний до 8 тис. га за рік», - сказав заступник голови облдержадміністрації та додав, що також очікується приріст площ під краплинне зрошення від 2,7 до 7 тис. га.

Також було повідомлено, що для розвитку технологій крапельного зрошення на базі Інституту зрошуваного землеробства НААН України у цьому році буде закладено демонстраційний полігон, на якому будуть вивчатися, випробовуватися види зрошення, їх способи і структури.

На конференції виступили представники наукових установ,  провідних експертно-аналітичних зарубіжних компаній та України. Зокрема, вони поділилися досвідом та розповіли товаровиробникам південних регіонів України про запровадження систем краплинного зрошення, технологій вирощування сільськогосподарських культур розроблених в Україні і за рубежем.  Крім того, визначили напрями співробітництва наукових установ, розробників технологій вирощування сільськогосподарських культур на системах мікрозрошення та обговорили умови для постійного консультування товаровиробників АР Крим і областей Степової зони України з питань запровадження систем мікрозрошення.

 

 

 

 

 

 

версія для друку