українська російська англійська
На Житомирщині за продаж дітям спиртного та цигарок позбавлено ліцензій 61 торгівельний заклад
06.03.2013 | 09:30
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Близько 250 фактів доведення дорослими дітей до стану сп’яніння зафіксовано працівниками міліції Житомирщини упродовж року, водночас припинено майже 200 випадків продажу неповнолітнім алкоголю та тютюнових виробів. За сприяння дитячому пияцтву на правопорушників накладено штрафів майже на півмільйона гривень.

Системні заходи міліції Житомирщини щодо попередження пияцтва та куріння серед молоді мають відразу декілька напрямів. У першу чергу, це проведення активної комунікативної роботи з дітьми, залучення їх до участі в спортивних змаганнях, творчих конкурсах, показових виступах тощо. До цієї роботи активно долучаються й зацікавлені громадські організації.

Водночас особлива увага до так званих кризових сімей: це і їх відвідування та постійне спілкування з дітьми, які в них виховуються. Це також і проведення спеціальних профілактичних рейдів, спрямованих на попередження та виявлення фактів сприяння або втягнення дітей у пияцтво.

«Практично у кожному районі зафіксовано випадки продажу дітям спиртних напоїв або тютюнових виробів, - повідомив начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Житомирській області Валерій Ратинський. - І це не зважаючи на законодавче посилення відповідальності за вчинення таких дій».

Відтак за кожним з встановлених випадків працівниками міліції ініційовано відповідні подання до регіонального Управління Державної податкової адміністрації для позбавлення відповідних суб’єктів господарювання ліцензій на право провадження вказаного виду діяльності. За результатами минулого року 61 торгівельний заклад був таким чином покараний за продаж алкоголю та цигарок дітям. Окрім того, порушниками сплачено до бюджету штрафів на суму понад 400 тис. гривень.

Іншим напрямом роботи залишається встановлення фактів втягнення дітей у пияцтво. Як правило, відбувається це під час різноманітних святкувань, коли старші, уже повнолітні, товариші пригощають менших міцними напоями. Звичайно, кожен має сам зробити свій вибір здорового або не дуже способу життя, проте до 18-річного віку відповідальність за молоде покоління несуть дорослі: батьки, вчителі, сусіди, продавці і т.д. – усі ми.

Інколи, останнім аргументом, аби нагадати про це дорослим, стає відкриття кримінального провадження за втягнення дітей у пияцтво. Наразі триває розслідування 6 таких справ. Відповідальність, визначена законодавцем – позбавлення волі на термін від 3 до 7 років, - певно, змусить й інших більш відповідально поставитись до цих питань.

Нині на території області тривають оперативно-профілактичні заходи, спрямовані на попередження та виявлення фактів реалізації або втягнення іншими способами неповнолітніх до вживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів.  

Шановні громадяни, якщо вам відомі такі факти або ви стали свідком подібної ситуації, повідомте до міліції за номером 8 (0412) 40-71-49.

 

версія для друку