українська російська англійська
Кошти на оплату праці адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу, використовуватимуться оптимально
06.03.2013 | 11:00
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів від 26 січня 2011 року № 50. Відповідну постанову прийнято 4 березня 2013 року.

Законом України «Про державний бюджет України на 2013 рік» за Міністерством юстиції, як за головним розпорядником бюджетних коштів, закріплена бюджетна програма «Оплата послуг та відшкодування витрат адвокатів з надання безоплатної вторинної допомоги».

Підставою для оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають правову допомогу за вказаною бюджетною программою , є постанова Кабінету Міністрів від 18 квітня 2012 р. № 305.

У зв’язку з цим Міністерством юстиції відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу і розроблено постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів від 26 січня 2011 року. № 50».

Постановою передбачено, що бюджетні кошти спрямовуватимуться на оплату послуг  адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу у визначених законом випадках,  а також відшкодування витрат адвокатів, пов’язаних з наданням безоплатної правової допомоги.

Слід зазначити, що у зв’язку із втратою чинності постанови Кабінету Міністрів від 14 травня 1999 р. № 821 «Про затвердження Порядку оплати праці адвокатів з надання правової допомоги в кримінальних провадженнях за рахунок держави» кошти планується спрямовувати також і на оплату праці адвокатів з надання допомоги в кримінальних провадженнях, які до 1 січня 2013 року здійснювали захист за призначенням слідчого, прокурора, слідчого судді (суду), а також адвокатів, які розпочали здійснювати такий захист до 1 січня 2013 року і продовжують його здійснювати до закінчення.

Постановою  також передбачається відповідний механізм проведення такої оплати, що раніше був закріплений згаданою постановою Кабінету Міністрів від 14 травня 1999 р. № 821.

Прийняття постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів від 26 січня 2011 року. № 50» створить умови для забезпечення оптимальної та відкритої процедури використання бюджетних коштів, передбачених у державному бюджеті для оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів,  які надають безоплатну вторинну правову допомогу, а також урегулювання питання оплати праці адвокатів з надання допомоги в кримінальних провадженнях, які до 1 січня 2013 року здійснювали захист за призначенням слідчого, прокурора, слідчого судді (суду), а також адвокатів, які розпочали здійснювати такий захист до 1 січня 2013 року і продовжують його здійснювати до закінчення.

 

версія для друку