українська російська англійська
Микола Азаров запитує: чому ліки за кордоном дешевші, ніж в Україні?
06.03.2013 | 11:38
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив Державній службі лікарських засобів разом з Міністерством доходів і зборів, із залученням учасників ринку забезпечити прозорі і прогнозовані умови роботи для імпортерів на митниці. Відповідне доручення Глава Уряду зробив під час засідання Кабінету Міністрів 6 березня. 

«Імпортери скаржаться на те, що митниця довільно міняє правила, заднім числом змінює коди товарів і відповідно нараховує більші сплати. Доручаю Державній службі лікарських засобів разом з Міністерством доходів і зборів, із залученням учасників ринку врегулювати це питання. Забезпечити нормальні, прозорі, прогнозовані умови роботи для імпортерів», - сказав Микола Азаров.

Крім того, Прем’єр-міністр звернув увагу на цінову політику на вітчизняному фармацевтичному ринку щодо продажу імпортних лікарських засобів.

Він повідомив, що під час візиту до Польщі поцікавився ціною одного відомого йому препарату, який, як виявилося, коштує на 70% дешевше, ніж в Україні. «Я питаю: які такі надзвичайні зусилля і витрати є на імпорт цих ліків, що з нашого боку кордону вони на дві третини дорожчі? Якщо в цій захмарній ціні є корупційна складова, давайте факти, і покладемо цьому край. Я особисто, з гарантією конфіденційності готовий розглянути кожен випадок корупції у цій сфері і жорстко припинити таке неподобство, якщо воно є», - заявив Микола Азаров.

 

 

версія для друку