українська російська англійська
Микола Азаров доручив МОЗу протягом двох тижнів розробити пропозиції з розвитку програми референтних цін
06.03.2013 | 11:56
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 6 березня доручив Міністерству охорони здоров’я протягом двох тижнів розробити пропозиції щодо розвитку програми референтних цін.

За його словами, на ініціативу Президента України Уряд запровадив проект референтних цін на ліки від гіпертонічної хвороби. «Маємо цілком позитивний досвід реалізації цього проекту. В Європі і в Росії ціни на ліки в середньому виросли на 9-11%, а ось ціни на ліки від гіпертонії в Україні знизилися на 12%. Референтні ціни працюють», - сказав Микола Азаров.

 При цьому він зауважив, що розвиток проекту стримується тим, що перелік аптек, які застосовують такі ціни, визначається місцевою владою, і тому їх мало.

«Думаю, прийшов час розповсюдити проект на всі аптеки. А також почати наступний етап запровадження референтних цін на інші групи ліків. Я ставлю питання категорично: ми маємо переходити на європейську практику в усьому, що стосується здоров’я людей.

І щодо якості та ефективності ліків.

І щодо усунення зайвих посередників та переходу на чітку систему «виробник – постачальник – аптека – пацієнт».

І щодо  референтних цін  на ліки.

І щодо протоколів лікування та видачі рецептів», - наголосив Микола Азаров.

Він додав, що недаремно Уряд виділяє всі можливі ресурси на створенні в Україні медичних закладів найвищого європейського класу, навчанні лікарів передовим методикам та роботі на супер-сучасній техніці: «Всі ці зусилля мають бути забезпечені ліками, які лікують, і на які не завищені ціни».

 

 

версія для друку