українська російська англійська
Імпортні квіти напередодні 8 Березня проходитимуть митне оформлення без жодних проблем
06.03.2013 | 12:50
Прес-служба Міністерства доходів і зборів

Зважаючи на посилений попит на квіткову продукцію у лютому-березні, Міністерство доходів та зборів взяло на особливий контроль митне оформлення імпорту зрізаних квітів та квітів у горщиках.

Слід зазначити, що на сьогодні немає обмежень щодо місця здійснення митного оформлення квітів. Оформлення цієї групи товарів відбувається у звичайному режимі та з дотриманням строків відповідно до вимог чинного законодавства. Зазначимо, що достовірність декларування, а також наявність необхідних документів або відміток про проходження фітосанітарного контролю – це запорука максимально швидкого проходження митних процедур.

Квіти – це особливий товар, який не має тривалого терміну зберігання. Відповідно до статті 360 Митного кодексу України митний контроль товарів, які мають обмежений строк або особливий режим зберігання, здійснюється першочергово.

Разом з тим, рекомендуємо імпортерам використовувати в даному випадку електронне декларування. Нагадаємо, що відповідно до Митного кодексу України, паперовий та електронний варіанти митної декларації мають однакову юридичну силу. Разом з тим, використання саме електронного варіанту дозволить значно прискорити процес митного оформлення товарів.

У випадку виникнення будь-яких проблем під час митного оформлення компанії-імпортери можуть поскаржитися на дії посадовців (телефон сервісу „Пульс” Міністерства доходів і зборів (044) 284-00-07).

Також застерігаємо суб’єктів господарювання від спроби безпідставно підвищити вартість квітів у роздрібному продажу у святкові дні. Жодного економічного підґрунтя для цього немає. Більше того, об’єднання баз даних Податкової та Митної служб дозволяє здійснювати досконалий контроль за фінансовою діяльністю компаній, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність та роздрібну торгівлю, у тому числі контролювати правильність сплати всіх необхідних платежів до держбюджету.

Міністерство доходів і зборів України вітає усіх жінок зі святом 8-го Березня, і зі свого боку робить усе, щоб цього дня весна, свято та красива квітка були в кожному домі.

Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

 

 

версія для друку