українська російська англійська
Проект "Безпечне місто", на базі якого працює міліція Донецька, визнаний кращим у СНД
06.03.2013 | 16:17
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Під час прес-конференції начальник Донецького міськуправління внутрішніх справ Юрій Сєднєв розповів про результати роботи правоохоронців, що їх вдалося досягнути завдяки проекту «Безпечне місто».

Даний проект був розроблений транснаціональною компанією «ITV/AxxonSoft». Він став кращим серед аналогічних проектів, реалізованих у країнах СНД. Першими його широко застосували на практиці донецькі правоохоронці. Це відзначив голова представництва компанії в Україні Олександр Курінний, вручивши Юрієві Сєднєву диплом за плідну співпрацю.

Міліція м. Донецька за підтримки органів місцевої влади в особі Донецького міського голови Олександра Олексійовича Лукянченко активно розвивається, вводячи в свою діяльність принципово нові, сучасні методи роботи. Завдяки сприянню міських властей, у рамках комплексної Програми профілактики злочинності «Правопорядок», правоохоронцям вдалося організувати в м. Донецьку інноваційну систему реагування на повідомлення громадян.

У рамках проекту, розпочатого у 2005 році, було здійснено впровадження нової комплексної технічної системи, яка мала оптимізувати роботу міліції.

Біля витоків проекту стояли тодішній начальник Донецького міськуправління міліції Віктор Дубовик і технічний керівник проекту «Безпечне місто» Володимир Семибратський. Для забезпечення відеоспостереження і оперативного управління нарядами міліції була вибрана автоматизована система «Безпечне місто», яка застосовується в міжнародній практиці.

Підсумком першого етапу робіт стали 38 камер, розміщених на пл. Леніна, біля міськради і облдержадміністрації. Інформація з цих камер поступала до чергових частин міського та обласного управлінь внутрішніх справ.

На початку 2012 р., напередодні чемпіонату з футболу Євро-2012, проект «Безпечне місто» досяг ключового етапу свого розвитку: у м. Донецьку було створено принципово новий підрозділ - Центр оперативного реагування міліції. Він акумулював у собі всю інформацію, що надходить з відеокамер та від мобільних нарядів.

Створення Центру, технічно оснащеного за останніми стандартами, з сучасним програмним забезпеченням, що дозволяє звести воєдино декілька підсистем відеоспостереження, дало можливість добитися вражаючих результатів.

Дії нарядів патрульної служби, ДАІ, державної служби охорони були синхронізовані для досягнення найбільшої мобільності і ефективності роботи груп. Втричі скоротився час з моменту звернення громадянина до міліції до прибуття наряду на місце. А автоматизована обробка повідомлень від громадян займає тепер лічені секунди. Це дозволяє затримувати злочинців за «гарячими слідами».

Завдяки системі відеоспостереження у 2012 році за «гарячими слідами» було розкрито 200 злочинів, 7 випадків незаконного заволодіння транспортом, знайдено 45 водіїв, які зникли з місця ДТП, передана інформація в комунальні служби про 26 випадків вандалізму і порушення благоустрою. Крім того, системи відеоспостереження не раз допомагали знаходити дітей, які губилися під час проведення футбольних матчів на стадіоні «Донбас Арена».

 

версія для друку